Zaradi v maske odetih vseh navzočih je bilo razpoloženje na torkovem predobravnavnem naroku dodatno turobno. Zaščiten od nog do glave je obtoženi Safini Ali moral kar malo povzdigniti glas, da se ga je slišalo. "Krivde ne priznam," je prek tolmača za arabski jezik sporočil sodnici Deji Kozjek. "Ni se zgodilo tako, kot piše v obtožnici." Tožilstvo mu očita, da je oktobra lani v Ljubljani dve študentki prisilil k spolnemu odnosu, pri čemer je, da bi dobil svoje, uporabil tako grožnje kot silo. Eno od kaznivih dejanj je storil na še posebno poniževalen način.
Prijeli so ga po drugem napadu
Danes 36 let star Maročan in 22-letna študentka, ki jo je po navedbah tožilstva napadel 20. oktobra v njeni sobi študentskega doma na Kardeljevi ploščadi, sta se večer prej spoznala na Metelkovi, na usodni dan pa se družila v skupni čajni kuhinji študentskega doma. Zvečer se je od njega poslovila in odšla v sobo, on pa ji je kljub njenemu nasprotovanju sledil. Prijel jo je za vrat, jo porinil na posteljo, jo slekel ter jo brcal in boksal, ko se je upirala. Prosila ga je, naj neha, na kar se je odzval s pljunkom, ki ji ga je razmazal po obrazu. Večkrat ji je storil silo na postelji, zaključni napad je sledil pod tušem. Dom je po tem zapustil, dekle se je zaupalo sostanovalcu in domačim, nato so poklicali policijo. Ta ga je prijela šele kakšnih deset dni pozneje, ko je prijavo spolnega napada prijavilo dekle, ki je obtoženega tiste noči prav tako srečalo na Metelkovi. Sodeč po obtožnici ji je Ali ponudil denar in droge v zameno, da stori, kar od nje želi. Ker je njegovo ponudbo zavrnila, ji je najprej grozil, da jo bo zabodel, potem pa jo z nožem porezal po obrazu. Pod prisilo jo je odvedel do ploščadi bližnjega muzeja, kjer jo je spolno napadel, rešil pa jo je naključni mimoidoči, ki ga je prosila za pomoč. Policija ga je še isto noč prijela, a je zanikal, da bi naredil karkoli proti njuni volji. Obe sta ga prepoznali kot storilca.
Da je bil v sobi, dokazuje sperma
Da je bil v študentski sobi za Bežigradom, dokazujejo tudi analize bioloških sledi Nacionalnega forenzičnega laboratorija (NFL), ki so pokazale na prisotnost njegove sperme na postelji, njegove sledi naj bi našli tudi po različnih delih telesa drugega dekleta. Sodeč po navedbah njegove zagovornice Ali v preiskavi ni zanikal, da je bil tisti večer v sobi, prav tako ne zanika spolnega odnosa (ta naj bi bil soglasen), a je njegova različica razpleta dogodkov tisti večer povsem drugačna. Prva žrtev naj bi namreč po njegovem sama želela, da je do nje nasilen. Kako točno se bo zagovarjal, bo znano 16. aprila, ko se začne glavna obravnava, kjer bo imel Ali priložnost povedati svojo različico. Očitno bosta morali svojo kalvarijo znova opisati tudi žrtvi, četudi sta tako tožilstvo kot Alijeva zagovornica predlagala, da se na sodišču zaradi varovanja njune osebne integritete prebereta njuni izpovedbi iz preiskave. "Rad bi, da so vsi vpleteni tukaj," je bil kratek Ali. Obe strani sta obenem prosili, da se iz enakega razloga sodni postopek opravi za zaprtimi vrati, o čemer bo sodnica odločila na prvem naroku.
Šestintridesetletni Ali se je rodil v maroški Casablanci, kot pomorščak se je vse do leta 2010 preživljal z delom na veliki ribiški ladji. Po "političnem problemu", ki pa ga na sodišču ni natančneje opisal, je tistega leta iz domovine pobegnil v Španijo. Desetkilometrsko pot od maroške obale do najbližjega španskega ozemlja je premagal z vodnim skuterjem. Nekaj časa je očitno preživel tudi v Franciji, kjer živita njegova nekdanja soproga in pa sestra, pri kateri živi njegov otrok. Sledilo je potovanje v Italijo z vlakom, pa pot do Slovenije in naprej na Hrvaško, od koder se je vrnil k nam. "Tukaj sem se dobro počutil, atmosfera je bila boljša," je razlog za vrnitev k nam pojasnil sodnici. Ali je stari znanec policije. Pravi, da v Maroku ni prišel v navzkrižje z zakonom, kaj veliko pa zaradi slabega spomina ni znal povedati o svojih zločinih v Evropi. Sodeč po navedbah iz uradnega zaznamka je imel težave v Skandinaviji, Nemčiji in Avstriji, kjer je preživel nekaj časa, sam pa pravi, da je zaporno kazen prestajal samo pri nas. V Sloveniji je bil štirikrat obsojen, enkrat na dveletno kazen zaradi ropa iz leta 2016, iz zapora je prišel šele septembra lani. Prav tako naj bi bil kaznovan tudi že zaradi dveh tatvin in kaznivega dejanja poškodovanja tuje stvari. Za ta kazniva dejanja je dobil krajše pogojne kazni oziroma za eno od tatvin tri mesece "pravega" zapora. Pisali smo že, da je Ali po naših neuradnih podatkih pred leti pri nas zaprosil za mednarodno zaščito, a so ga zavrnili.