Z lovsko puško streljal na sosedo

Tina Recek Tina Recek
01.02.2019 18:55

Tožilstvo predlagalo 17 let zapora za poskus umora, obtoženi krivde ni priznal

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Jože Šercer ni priznal, da je na zahrbten način skušal umoriti žrtev.
Tina Recek

Krivde ne priznam," je včeraj izjavil na ljubljanskem okrožnem sodišču 66-letni Jože Šercer iz naselja Papeži v občini Osilnica. Tožilstvo ga je posadilo na zatožno klop zaradi poskusa umora in nedovoljene proizvodnje in prometa orožja ali eksploziva. Ponudba tožilke Liljane Tomič se je ob priznanju glasila 17 let zapora za prvi očitek in osem mesecev za drugi očitek ter nato enotna kazen 17 let in šest mesecev zapora. Pozabila tudi ni predlagati podaljšanja pripora do pravnomočnosti sodbe.
Po obtožbi je Šercer lanskega 20. septembra zagrešil zločin na zahrbten način. Tega dne je v jutranjih urah za grmovjem v Papežih menda dve uri čakal na dvajset let mlajšo sosedo Ireno Osvald. Ko se mu je približala, je vanjo streljal z lovsko puško in jo s šibrami zadel v roko in trebuh. Žrtev je kljub poškodbam zbežala v bližnjo stanovanjsko hišo in nato poiskala zdravniško pomoč. Pri obtoženemu doma pa so policisti našli zajetno količino neprijavljenega streliva in orožja.
Na včerajšnjem naroku je njegov odvetnik Ivan Šalinović predlagal izločitev dveh uradnih zaznamkov in zapisnika o zaslišanju pred preiskovalno sodnico. Po njegovem mnenju so listine pridobljene nezakonito, med drugim zato, ker mu možje v modrem niso priskrbeli zagovornika po uradni dolžnosti (Šalinovića je dobil 15 minut pred zaslišanjem pred preiskovalno sodnico). Pri tem se je odvetnik skliceval, da je njegov klient v 24 urah pridržanja zaužil le en obrok in spil kokakolo. Prav tako ga je skrbelo za invalidnega mačka. Ker so mu policisti obljubili, da ga bodo izpustili, če bo podpisal njihove papirje, je to storil. Iz njih izhaja, da je očitek priznal. Pred preiskovalno sodnico je Šercer vztrajal pri tem, kar je že povedal policistom. Odvetnik je še predlagal, naj se izloči mnenje balista Janeza Golje, češ da je prišel do nekaterih napačnih ugotovitev, na primer, s kakšne razdalje je strelec streljal, predvsem pa je tak predlog podal, ker je zaposlen na policiji. Poleg izločitve mnenja balista je menil, da je treba angažirati novega strokovnjaka iz balistične stroke. Predlagal je tudi, naj se Šercerju odpravi pripor, sodi pa naj mu senat. Tomičeva se ni strinjala, da se mnenje balista izloči iz sodnega spisa.
Na naroku je bil prisoten tudi pooblaščenec oškodovanke Aljaž Paulin, ki je pojasnil, da je poslal odškodninski zahtevek obtožencu v pripor in njegovemu odvetniku, višine zahtevka ni razkril. Preden bo sodišče odločilo o predlogih, bo 14. februarja nadaljevalo predobravnavni narok, na katerem bo zaslišalo tri policiste: tistega, ki je prišel na kraj zločina, policista, ki je bil prisoten ob hišni preiskavi, in policista, ki je vzel Šercerjevo izjavo.
Nam je pa obtoženčev odvetnik po naroku zaupal, da obtoženec zatrjuje, da se je spotaknil in se je puška sama sprožila, o čemer naj bi več povedal v svojem zagovoru.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta