Pri Gogi med letošnjimi knjigami izpostavljajo sedmo knjigo o Tarasu Birsi Tadeja Goloba, prevod drugega romana Maje Haderlap in obsežno biografsko pripoved o Manci Košir, ki jo sestavljajo besedila iz njene zapuščine.
"Nova knjiga Tadeja Goloba, ki jo zagotovo nadvse nestrpno pričakujejo ljubitelji kriminalk in njegova široka baza bralcev in bralk, bo imela naslov Brezno. Birsa se bo tokrat spustil v slovenske jame, kjer najde truplo. Knjiga izide jeseni. Ženske v temi, roman Maje Haderlap, bo zaživel v slovenskem prevodu Štefana Vevarja. Avtorica pripoveduje zgodbo o življenju treh generacij žensk, o njihovi vpetosti v vsiljene in ponotranjene modele ter o boju za avtonomijo. Manj je mene, bolj sem Jaz je knjiga o Manci Košir, ki jo je iz njenih avtorefleksivnih odlomkov sestavil in povezal Žiga Valetič. Prvoosebna pripoved bo ponudila pregled njenega življenja od zgodnjega otroštva in igralsko-manekenskih korakov prek študija, novinarskega aktivizma in družinskega življenja do pionirskih televizijskih oddaj, profesorske kariere in številnih javnih angažmajev. Prihaja tudi nova zbirka kratkih zgodb Mihe Mazzinija Tuja življenja, ki bo odstirala zgodbe posameznikov in posameznic na pomembnih življenjskih prelomnicah. Med tokratno bero domačega leposlovja bo kar nekaj zgodb z nastavki kriminalnega žanra, na primer nov roman Aljoše Harlamova, ki bo postavljen v čas Prešerna in se bo osredotočal na preiskavo skrivnostnega umora ženske, ki jo potegnejo iz Ljubljanice nekega usodnega jutra leta 1835."
Napovedujejo tudi dve novi deli Goginih avtorjev, Mirta Komela in Agate Tomažič, ki imata v svoji srčiki prav tako skrivnosten zaplet. Komelev roman bo spremljal skupino študentov na arheološki odpravi v Grčijo, roman Agate Tomažič pa bo spremljal srčnega kirurga dr. Vladimirja Baumgartena in inšpektorja Roberta Obrha, ki je že znan bralcem avtoričinega romana Čmrljev žleb. Med romani prihaja tudi novo delo Ivane Djilas, ki bo pripovedovalo zgodbo matere otroka s posebnimi potrebami in raziskovalo tegobe, s katerimi se spopada. Med kriminalkami se je znašel tudi prvenec Maše Jelušič, ki se uvršča v žanr "cozy crime" in spremlja mlado detektivko, ki razrešuje zapleten primer umora zloglasnega profesorja. Poleg romanov bosta v programu tudi zbirki esejev Mitje Velikonje in Slavka Jeriča, ki bosta ponujali sveže in pomembne premisleke o umetnosti (Velikonja) in športu (Jerič).
Izdali bodo pesniško zbirko Tine Volarič, ki preizprašuje odnos človeka do narave in nečloveških bitij. Od prevodnega programa izpostavljajo nov roman Aleksandra Hemona Svet in vse, kar premore, ki pripoveduje o prvi svetovni vojni skozi intimno ljubezensko zgodbo, nagrajeno kriminalko Jurice Pavičića Mati Dolorosa, postavljeno v Split. Izšel bo tudi prevod romana Veliborja Čolića Vojna in dež, ki je zadnji in hkrati najuspešnejši del pisateljeve avtobiografske trilogije o izgnanstvu. Izšel bo prevod še enega dela nobelovke Svetlane Aleksijevič, Fantje v cinkastih krstah: Sovjetski glasovi iz vojne v Afganistanu. Od nobelovcev prihaja še prevod romana Čolnarna Jona Fosseja. V tem relativno kratkem romanu je vse bogastvo Fossejevega literarnega univerzuma, tukaj so družinski, prijateljski in moško-ženski odnosi, z njimi pa ljubezen, izdaja, nesporazum, izguba, a morda tudi odrešitev. Za konec pri Gogi napovedujejo prevod lanskega bookerjevega nagrajenca, Orbito Samanthe Harvey, vesoljsko popotovanje in meditacijo o smislu človeškega življenja.