Direktor Muzeja za arhitekturo in oblikovanje (MAO) Matevž Čelik Vidmar je na novinarski konferenci ob začetku kampanje, ki je bila na Muzejski ploščadi v Ljubljani, predstavil analizo Centra za kreativnost o pomenu kreativnega in kulturnega sektorja. Kot je poudaril, so kulturne in kreativne dejavnosti vse bolj relevantne ne le za razvoj zdrave družbe, ampak tudi vzdržnega gospodarstva ter za soočanje z največjimi in najbolj perečimi krizami našega časa. "V tej situacijo so kultura in kreativni poklici tisti, ki lahko v družbo pripeljejo nove ideje in so lahko laboratorij za inovativne koncepte za izhod tudi iz krize, s katero smo soočeni," je poudaril.
Kot je povedal direktor Slovenskega mladinskega gledališča (SMG) Tibor Mihelič Syed, so se v kampanjo povezali, ker menijo, da je treba začeti vlagati napore v skupnostno akcijo, ki bo na dolgi rok začela krepiti zavest o tem, kako velik in razvejan ter za življenje in prihodnost odločujoč je kulturni, umetnostni in kreativni ekosistem.
Po besedah predstavnika Zveze kulturnih društev Slovenije Tomaža Simetingerja s kampanjo sporočajo, da se prizorišča po koronakrizi ponovno odpirajo. Na dolgi rok pa želijo ustvariti pozitivno znamko, ki bo sporočala, da je kultura pozitivna vrednota in da ne gre le za trošenje javnih sredstev. Kampanja je po njegovih besedah zasnovana preprosto in deluje kot dežnik, pod katerim bodo poskušali združiti čim več ustanov, ustvarjalcev, dogodkov in festivalov iz vse Slovenije.
Nosilci kampanje so Slovenska kinoteka, Lutkovno gledališče Ljubljana, Slovensko mladinsko gledališče, Gledališče Glej, Zavod Bunker, Društvo Asociacija in Zveza kulturnih društev Slovenije