Ekološke otoke bi preselili pod zemljo

Igor Selan Igor Selan
18.04.2019 19:42

V Snagi razmišljajo, da bi sedanje ekološke otoke zamenjali s (pol)podzemnimi zbiralnicami. Ljubljana je sistem podzemnih zbiralnic uvedla že leta 2007 in zanj namenila kar 7,85 milijona evrov.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Ob okrogli mizi o prihodnosti zbiralnic odpadkov v Mariboru si je bilo v razstavišču Urban mogoče ogledati tudi maketo nove sortirnice.
Igor Napast

Kljub lanski izgubi, ta po najnovejših, še zmeraj pa nerevidiranih podatkih znaša 1,2 milijona evrov, in po izgradnji sortirnice mešanih komunalnih odpadkov, ki za zdaj sicer še ne daje pričakovanih rezultatov, v Snagi razmišljajo o nadaljnjih novostih v sistemu zbiranja odpadkov. Snaga je namreč partner evropskega projekta Winpol, katerega cilja sta razvoj in implementacija inteligentnih sistemov za ravnanje z odpadki. V sredo zvečer so tako v razstavišču Urban pripravili okroglo mizo z naslovom Prihodnost ravnanja z odpadki v Mariboru, pozornost pa namenili predvsem zbiralnicam oziroma tako imenovanim ekološkim otokom.
Ti namreč pogosto kazijo podobo mesta, saj ljudje odpadkov ne odlagajo le v za to namenjene posode, ampak tudi na in ob njih, zato se od njih širi tudi smrad. Ob tem odpadke odlagajo v napačne posode, te pa so pogosto premajhne. Nezadovoljstvo občanov je zaradi tega precejšnje, Snaga pa ima zaradi potreb po pogostih odvozih precejšnje stroške.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta