Elektro Maribor nadaljuje letošnji cikel tradicionalne pomoči humanitarnim organizacijam. Družba je po 1.800 evrov namenila mariborskemu Rdečemu križu, Nadškofijski karitas Maribor in Zvezi prijateljev mladine Maribor.
"Tradicionalno podpiramo delo humanitarnih organizacij, saj je spričo zahtevnih socialnih razmer njihovo delo na območju Severovzhodne Slovenije izjemnega pomena," je ob tem povedal Boris Sovič, predsednik uprave družbe Elektro Maribor.
Za dobro otrok
V vseh treh humanitarnih organizacijah so za donacijo hvaležni. "Trudimo se (in se bomo), da tudi ob omejitvah aktivnosti potekajo naprej. Seveda številnih načrtovanih taborov in večjih dogodkov ne bomo mogli izpeljati, a zagotovo ne bomo počivali in bomo ravnali v dobro otrok, mladostnikov in njihovih družin. TOM telefon deluje neprenehoma, dedek Mraz nas bo obiskal malo drugače, delavnice in objave potrebujejo veliko tehnične podpore in materialov, v skladišču je še nekaj prostora za nujne potrebe družin v stiski. Tako da, zaupajte nam, da bomo sredstva razdelili tako, da bomo pomagali čim več ljudem in podprli naše pestre dejavnosti," je dejala Nina Babič, predsednica mariborskega ZPM.
Metod Dolinšek, predsednik Rdečega križa Slovenije - Območnega združenja Maribor, pa je pojasnil, da so s pomočjo doniranih sredstev izvedli vrsto investicij za izboljšanje bivanja gostov v počitniškem letovišču v Punatu na otoku Krku: "Zaradi starosti infrastrukture se namreč redno pojavljajo potrebe po nujnih vzdrževalnih delih. Kot najpomembnejše investicije v letu 2020 lahko naštejemo celovito obnovo objekta s sanitarijami na plaži, postavitev dodatnih pokritih delovnih površin za kuhinjo in skladišče hrane in postavitev nove zunanje pokrite terase. Z izvedenimi investicijami sedaj omogočamo prehrano na odprtem zraku, pokrita površina pa se uporablja tudi za različne dejavnosti. Investicije so bile finančno zahtevne, tako so sredstva donacije Elektra Maribor pomagala pri zaprtju finančne konstrukcije."
Vračajo se prosilci izpred desetih let
V Nadškofijski karitas Maribor pa pravijo, da v zadnjih mesecih opažajo vse večje število družin in posameznikov, ki se obračajo na njih s prošnjo po pomoči pri plačilu osnovnih življenjskih stroškov kot so elektrika, najemnina, ogrevanje in dodatno zdravstveno zavarovanje.
"Še posebej moramo izpostaviti nove stiske, ki so posledica epidemije. Mnogi povedo, da so manjše možnosti za opravljanje priložnostnega oziroma drugega dela. Na Karitas se obračajo novi prosilci, ki sicer niso zgubili dela, živijo pa v težkih življenjskih okoliščinah. Znaten delež je tudi takih, ki smo jim že pomagali pred petimi do desetimi leti in ponovno potrebujejo pomoč. Z donacijo Elektra Maribor bomo pomagali družinam in posameznikom ter predvsem starejšim, ki komaj shajajo iz meseca v mesec in v obdobju ogrevanja potrkajo na vrata Karitas s prošnjo po pomoči pri poplačilu zapadlih obveznosti pred odklopom elektrike oziroma s prošnjo za zagotovitev drv ali kurilnega olja," je številne socialne stiske orisal Darko Bračun, generalni tajnik mariborske Nadškofijske karitas.