Model A1 se je že poslovil iz ponudbe, Q2 pa je v zadnjih izdihljajih. In tako je A3 na nek način postal najmanjši, najcenejši in vstopni model Audijeve ponudbe. Struktura ponudbe modela A3 se je zdaj nekoliko povečala. Nastal je nov privzdignjen allstreet, ki bo nagovarjal specifično skupino kupcev. Namreč, avto je višji za 3 centimetre in temu primerno je malenkost višji tudi položaj sedeža, s tem pa bo ta avto nadomestil praznino za modelom Q2. Tako pravijo pri Audiju.
A3 allstreet v zanimivi rdeči barvi in z nekaj tipične terenske šminke na cesti zna opozarjati nase. Da je na njem nekaj drugačnega, se opazi po plastičnih obrobah okrog koles, nekoliko bolj robustnega videza sta sprednji in zadnji odbijač z aluminijastimi dodatki zaščite podvozja, vidno spremenjeni pa so tudi stranski pragovi. Audi A3 allstreet bo na cesti prepoznaven tudi po logotipu proizvajalca v črni barvi. Kot že omenjeno, je novinec v ponudbi za nekaj centimetrov višji od svojega klasičnega brata. To so Audijevi inženirji uredili s 15-milimetrskim povišanjem vzmetenja in z novimi večjimi kolesi, ki prav tako prinašajo 15 milimetrov višinskega prirastka.
V potniški kabini bolj ali manj diši po premijski zasnovi. Opazno je spremenjena armaturna plošča, ki ima integriran 10,1-palčni osrednji zaslon na dotik z izboljšano programsko opremo in ta denimo uporabniku omogoča povezovanje s spletom. Zakaj omenjam povezavo s spletom? Na eni strani je voznik pri uporabi navigacijskega sistema obveščen o prometnem stanju na poti, obenem pa splet prinaša možnost izbire funkcije na zahtevo. Tako v Audijevi trgovini na daljavo lahko ob plačilu vključimo delovanje navigacije Plus, asistence za dolgi snop žarometov, dvopodročne samodejne klimatske naprave in radarskega tempomata. Za mesec dni delovanja funkcija trenutno stane 1 evro.
V napol športnih sedežih S Line s čvrsto ledveno oporo je položaj sedenja dober, dodatno pa ti ponujajo še možnost podaljšanja sedalnega dela. Volan z nekaj fizičnimi gumbi za upravljanje ostaja enak kot pri predhodniku, nova in prilagodljiva je grafika digitalnih merilnikov, prav tako nova je oblika prezračevalnih šob in zasnova sredinskega grebena, kjer je zdaj postavljen selektor za upravljanje samodejnega menjalnika. Slabost te rešitve je le sijoča plastika, na kateri se hitro poznajo sledovi prstnih odtisov. Na zadnji klopi udobno sedita dva potnika, za dodatno mero praktičnosti pa poskrbi še 380-litrski prtljažnik.
Pogonski del je v testnem avtomobilu predstavljal klasični 1,5-litrski bencinski štirivaljnik, povezan s 7-stopenjsko dvosklopčno avtomatiko. 110 kilovatov moči, ki se prenašajo le na sprednji kolesni par, je povsem dovolj za vsakodnevne podvige, z zmernim božanjem stopalke za plin pa se povprečna poraba ustali pri šestih litrih in pol. Kot že omenjeno, A3 se v tej nekoliko bolj robustni izvedbi brez težav poda na makadamsko pot, prav tako lahkotno spleza čez kakšen robnik. Podvozje je dobro uglašeno in dobro prenaša makadamsko vožnjo, ostrino pa zna pokazati tudi na asfaltni zaviti cesti. Obenem je bil A3 allstreet deležen še posodobljenega seznama asistenčne opreme, kjer velja izpostaviti sistem za pomoč pri parkiranju, sistem za opozarjanje na vozila v mrtvem kotu in na kolesarje ali pešce pri ustavljenem vozilu, hkrati pa A3 ob vključenem smerniku in ob aktivnem radarskem tempomatu zmore samostojno zamenjati vozni pas.
Kakor je premijski avto, je premijska tudi končna cena. V osnovi je A3 allstreet sicer le nekaj evrskih stotakov dražji od primerljivega petvratnega brata, saj stane 31 tisoč evrov. K tej osnovni ceni pa je treba prišteti še kopico drage dodatne opreme. Denimo sedeža S Line iz tkanine iz mikrovlaken staneta skoraj tri tisočake, paket asistenčnih sistemov je ocenjen na dobrega tisočaka, podobna cena je tudi za vmesnik MMI in navigacijo. In še bi lahko naštevali. Končna cena testnega modela A3 Allstreet tako naraste na krepkih 49 tisoč evrov.