Izbor fotografij Dragiše Modrinjaka (1939-2011), fotografa, fotoreporterja Večera, zbiratelja fotografske opreme, ki je v zgodovino slovenske fotografije zapisan kot kronist mesta Maribor in okolice z izjemnim opusom na najrazličnejših področjih, je naredila njegova hči Maja Modrinjak. Na ogled bodo v Fotogaleriji stolp do 13. julija.
Modrinjak, ki je bil večkrat nagrajevan in pridobil tudi naziv mojster fotografije, je bogato dediščino mestne zgodovine pustil zlasti s svojim fotoreporterskim delom, ki ga je dvignil na visoko raven, obenem tudi eksperimentiral z motivi in tehniko ter tako izpolnjeval tudi kriterije umetniške fotografije. Dragiša Modrinjak je bil častni član Fotokluba Maribor in dolgoletni predsednik.
"Letos mineva 66 let odkar je začel pri Večeru svojo fotoreportersko pot. Obenem je veliko zanimanja za fotografije preteklega časa, ne le Mariborčane, tudi druge zanima, kako je bilo mesto videti nekoč, kako je bilo na dogodkih," o razlogih za razstavo pravi Modrinjakova, ki se prav tak ukvarja s fotografijo. Na razstavi je videti nekatere že znane Modrinjakove fotografije, v večji meri pa tiste, ki še niso bile predstavljene. Posnetki s prve tekme za svetovni pokal Zlata lisica, skoki na Pekrski gorci, igra otrok v Mestnem parku in drugod...
Na odprtju razstave je spregovorila tudi Modrinjakova življenjska partnerica Dubravka Matović:"Bil je mladostno zaletav, delal je, dokler ni bil zadovoljen. Poleg fotografije ga je zanimalo še veliko stvari, stalno se je učil. Sadil in vzgajal je tudi vrtnice, ko je prišel v mojo družino se je spoznal tudi z delom na zemlji. Imel je tudi poseben smisel za humor, kar je videti tudi na nekaterih njegovih fotografijah. Ukvarjal se je tudi s športi, ki jih je spremljal tudi pri svojem delu."
Urednik pri Večeru Rok Kajzer pa je poudaril, da je Modrinjak eno največjih imen v zgodovini Večera, ki s svojim delom ni ustvaril le neprecenjljivega zaklada za Večer, pač pa tudi za Maribor ter da "smo kolegi ponosni, da je bil član naše medijske družine."
Smiljan Pušenjak je delil še anekdote z Modrinjakom iz nekdanjega uredništva Večera. Besedilo za zloženko k razstavi je zapisal Franček Jauk, prav tako nekdanji Modrinjakov novinarski kolega.