(FOTO) Inšpektorji Fursa zapečatili mariborski lokal Gondola fun bar

Barbara Bradač Barbara Bradač
19.12.2019 11:10

Podjetje Gondola je dolžno skoraj 100.000 evrov, saj niso plačali prispevkov za socialno varnost za zaposlene in ostalih davkov.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Oba vhoda v lokal Gondola fun bar sta oblepljena z lepilnim trakom Finančne uprave.
Igor Napast

Inšpektorji Finančne uprave RS (Furs) so zapečatili lokal Gondola fun bar pod vznožjem Pohorja v objektu spodnje postaje Pohorske vzpenjače. Oba vhoda v lokal, ki je bil priljubljen zlasti pri kolesarjih, sta oblepljena z lepilnim trakom Finančne uprave, nameščen je tudi uradni pečat, zalepljeno pa je tudi obvestilo in opozorilo Fursa, da je vsakršno nepooblaščeno odstranjevanje ali uničevanje uradnega pečata kaznivo dejanje.

Igor Napast

Rubeži bili neuspešni

Po podatkih poslovnega registra je direktorica in lastnica podjetja Gondola, ki ima poslovno enoto Gondola Fun bar, Doroteja Mauko. Povedala nam je, da je lokal najemala in da je že razdrla najemno pogodbo z lastnikom, občinskim podjetjem Marprom, da bo lahko lokal v kratkem odpečaten. Nastalega dolga pa ni želela komentirati.
Govorili smo tudi z njenim partnerjem in zaposlenim v podjetju Gondola Goranom Miličevićem, ki nam je povedal, da so imeli nekaj slabih mesecev in precejšen izpad prometa. Zaposleni so bili skupaj z njim trije, plače pa so bile vse izplačane, je dejal Miličević.

Igor Napast
Igor Napast
Igor Napast

Zapečatenje eden najstrožjih ukrepov Finančne uprave

Furs konkretnega primera davčnega zavezanca ne komentira zaradi varovanja davčne tajnosti. "Prepoved opravljanja dejavnosti in zapečatenje poslovnih prostorov je eden od strožjih ukrepov Finančne uprave, ki ga uporabimo le, ko je to nujno potrebno zaradi preprečitve nadaljnjih kršitev ali odpravo nepravilnosti. Uporabi se ga praviloma pri zavezancih, ki kontinuirano kršijo zakone in druge predpise, katere izvajanje nadzoruje FURS, če nobeni ukrepi FURS niso več učinkoviti in če je to nujno potrebno zaradi preprečitve nadaljnjih kršitev." Poudarili so še, da poslovanje takih zavezancev pomeni nelojalno konkurenco drugim zavezancem.

Igor Napast
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta