Pri Zvezi prijateljev mladine Maribor so uresničili idejo, ki se je rodila na njihovi izmenjevalnici oblačil - cunjami. Na svetovni dan Zemlje, 22. aprila so se lotili projekta Vrečka srečka, šivanja vrečk za sadje in zelenjavo za večkratno uporabo, s katero želijo prispevati k spremembi nakupovalnih navad in zmanjšati obtok plastičnih vrečk za enkratno uporabo, pa tudi k smotrnejšemu nakupovanju oblačil in ponovni uporabi tekstilov, ki jih več ne potrebujemo. Akcija se je zaključila zadnji dan avgusta. Največ vrečk je sešila Alojzija Huber z Goričkega, ki je iz odpadnih zaves sama sešila, kot je povedala, kar 1100 vrečk in za to porabila 750 metrov vrvice in 19.390 metrov sukanca in tako postala zmagovalka akcije.
Za 1100 vrečk, sešitih iz starih zaves, je porabila skoraj 20 tisoč metrov sukanca
Pri Snagi Maribor so se s kampanjo Tržnica brez plastičnih vrečk pridružili akciji Vrečka srečka, ki se je slovesno zaključila danes, ko so med kupce na osrednji mariborski tržnici na Vodnikovem trgu delili vrečke za večkratno uporabo. Skupaj so jih pridne roke sešile več kot 1400. Še nekaj jih je ostalo in te bodo razdelili v petek prav tako na osrednji mariborski tržnici.
Pri Snagi Maribor si prizadevajo, da bi kupci mariborske tržnice raje pri nakupu uporabljali lastne vrečke. Prodajalci na tržnicah sicer v največji meri še zmeraj uporabljajo navadne plastične vrečke, v katere shranijo živila, ki jih obiskovalec kupi. Čeprav je v veljavi zakon, po katerem pri trgovcih brezplačnih plastičnih vrečk več ni mogoče dobiti, ampak je treba vse kupiti, zakon še zmeraj dopušča izjeme prav na področju nakupovanja sadja in zelenjave.