V Osnovni šoli Prežihovega Voranca Maribor so si v tem šolskem letu zastavili raziskovalno vprašanje o tem, kako dvigniti kvaliteto življenja učencev in občanov lokalne skupnosti v tako drugačnih časih. V skladu s tem bodo sicer delovali vse leto, v prejšnjem tednu pa so se s pestrim programom že povezovali s predstavniki mestne četrti Koroška vrata, s posamezniki in društvi, ki delujejo na njihovem območju. "Življenje je zaradi covida-19 omejeno in za nekatere, predvsem starejše, osamljeno. Z načrtovanimi aktivnostmi želimo z učenci omogočiti ljudem kvalitetnejše življenje in jih opolnomočiti, osrečiti in jim vliti novo upanje v boljše življenje, jim pokazati, da nam je mar zanje, kar je tudi za nas, naše učence, pomemben del vseživljenjskega učenja," je o tednu povezovanja in praznovanja občinskega praznika, ki je tekel pod sloganom Pogumno skupaj v lepši jutri, povedala ravnateljica Barbara Pernarčič.
Dneve so začeli aktivno - z gibanjem med 7.30 in 8. uro, ko so se predstavljala posamezna športna društva. V oddelkih so od srede do petka izvajali projektne dneve Pogum. Četrtkov in petkov dopoldan sta bila namenjena medgeneracijskemu sodelovanju. Z zunanjimi mentorji, ki prihajajo iz okoliša šole, in mentorji šole so med 9. in 12. uro izvajali slikarsko, literarno, delavnico ročnih del in zgodovinsko-turistično delavnico. Pri spomeniku padlim športnikom so učenci 4. a in 4. b izpeljali še komemoracijo.
V petek zvečer je sledila še sklepna prireditev, na kateri so učenci in njihovi mentorji iz četrti predstavili svoje dejavnosti ostalim učencem, staršem in občanom. Prireditev sta vodili aktivna in nagrajena meščanka Zdenka Križanič in učenka Ajda Sobočan. Občinstvo je lahko prisluhnilo nekaterim nastalim literarnim delom, odprli so razstavo likovnih in ročnih del, predstavili so jutranjo vadbo in zgodovinsko turistično pot po mestni četrti. "Krasno, prijetno, toplo," so besede, s katerimi je ravnateljica popisala prireditev in cel teden. Vesela je, da so učenci pokazali toliko ustvarjalnosti in da so se jim pri tem pridružili krajani mestne četrti: "Pri tem se medgeneracijsko sodelovanje resnično krepi v pravem pomenu besede in z njo tudi empatija."