Nova ambulanta za živali: ''Sodobni veterinar se mora zavedati, da veterina ni zgolj poklic, ampak poslanstvo''

Špela Pokeržnik
28.11.2020 05:00
Po skoraj dvajsetih letih v Ljubljani se Štajerc vrača v Maribor, kjer bo izpolnjeval svoje poslanstvo, kar zanj ukvarjanje z veterino tudi je, pravi Gorazd Kapun.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Gorazd Kapun in Tanja Lekan Foto: Arhiv centra
Arhiv centra

Območje nekdanje samopostrežne prodajalne na Studencih je dobilo povsem nov videz in namembnost. In sicer je pred nekaj dnevi tam vrata odprl Veterinarski center Studenci. Gorazd Kapun, doktor veterinarske medicine, in Tanja Lekan, veterinarska tehnica, odslej torej na Kalohovi ulici skrbita za živali. "Sodobni veterinar se mora zavedati, da veterina ni zgolj poklic, ampak poslanstvo. Moje se je začelo že med študijem na Veterinarski fakulteti v Ljubljani," razlaga Kapun, ki je po študiju sprva delal v Pesnici pri Mariboru, nato pa skoraj 20 let v ljubljanski kliniki za male živali. Kot rojen Štajerec si je že leta želel vrnitve v Maribor, dodaja.

Veterinarski center Studenci Foto: Arhiv centra
Arhiv Centra

"Glavna prednostna naloga našega centra je zdravje hišnih ljubljenčkov. Zagotavljamo najboljšo zdravstveno oskrbo in ponujamo celotno splošno kirurško in specializirano oskrbo, pri čemer nam je zelo pomembno čustveno in fizično počutje vašega ljubljenčka pri vsakem obisku," izpostavlja. V sodobno opremljenih prostorih imajo ambulanto, laboratorij za opravljanje osnovnih preiskav, operacijsko sobo, prostor za pooperativno oskrbo živali, sobo z rentgenom in ultrazvokom ter spremljajoče prostore, ki omogočajo tudi izpust živali na prosto. V centru je tudi prostor za nego psov in mačk. In kaj svetujejo v sedanjih, že zimskih razmerah, o negi ljubljenčkov? "Po vsakem sprehodu vašemu psu temeljito očistite tačke. Zaradi zaledenelih in soljenih zimskih talnih površin so blazinice izpostavljene večjim poškodbam in prekomerni izsušitvi kože. Pri pasmah z daljšo dlako je treba dlako med prsti pristriči, po potrebi lahko na površino blazinic nanesemo tudi zaščitno mazilo."

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta