Podatkovni center velja najeti ne graditi

Oglasno sporočilo Oglasno sporočilo
08.03.2019 12:33

Podjetja želijo zbirati in obdelovati vedno večje količine podatkov. Pri tem se pogosto soočijo z dilemo, ali zgraditi lasten podatkovni center oziroma ga najeti pri specializiranem ponudniku. Prednosti najema so očitne: nižji stroški, boljša varnost, visoka prilagodljivost.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Foto_klemen Razinger

Izgradnja lastne IT-infrastrukture, posebej podatkovnega centra, za številna podjetja predstavlja zelo velik zalogaj, saj je že začetna investicija velik strošek. Podjetje mora namreč urediti tako primeren prostor kot tudi nabaviti in namestiti sistemsko infrastrukturo. Z najemom podatkovnega centra začetna naložba odpade v celoti.

Manj očitni stroški energije in vzdrževanja

Čeprav so letni stroški vzdrževanja lastne infrastrukture podobni stroškom najema, pa zaradi visoke začetne naložbe odpade doseganje prihrankov. Če pri tem upoštevate še vse varnostne, skladnostne in vzdrževalne vidike, lahko hitro ugotovite, da naložba v lasten podatkovni center za večino podjetij ni smotrna. Precej bolj modra je zato odločitev za najem podatkovnega centra. Zakaj?

»Ker lahko skrite stroške, pasti in nevarnosti lastništva ter vzdrževanja podatkovnega centra spremenite v vidne prihranke, varnost in neprekinjeno dosegljivost,« pojasnjujejo na Pošti Slovenije, kjer v sklopu informacijskih storitev nudijo tudi najem podatkovnega centra PosiTa.
Foto_klemen Razinger

Skladnost z zakonodajo in zahtevami poslovnih partnerjev

Inovacije na nivoju poslovanja in izdelkov vašega podjetja ne poznajo omejitev, kljub temu pa poslovanje uokvirjajo tako zakonske zahteve kot tudi zahteve vaših poslovnih partnerjev. Podatkovni centri PosiTe so zasnovani skladno s slovensko zakonodajo, njihove visoke zmogljivosti pa bodo zadovoljile tudi še tako visoke zahteve vaših poslovnih partnerjev. Eden najbolj pomembnih vidikov zakonske skladnosti določa, da podatki slovenskih podjetij in državljanov ostanejo v Sloveniji. Razporeditev podatkovnih centrov PosiTa izpolnjuje tudi zahteve, kot je npr. ta, da so nad drugi lokaciji hranjeni podatki oddaljeni vsaj 60 kilometrov od sedeža podjetja.

»Potrditev dobrega dela in vlaganj v infrastrukturo je tudi skladnost s certifikatom Tier III, ki med drugim zahteva 99,982-odstotno letno razpoložljivost sistema oziroma manj kot 1,6 ure morebitnih motenj na leto,« so nam zaupali v Pošti Slovenije.

Foto_klemen Razinger
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.