Čeprav se sedanji ravnateljici Srednje šole za oblikovanje Maribor (SŠOM) Nadji Jager Popović petletni mandat izteče avgusta, je svet zavoda pohitel in razpis za ravnateljico objavil že sredi februarja. Na razpis se je prijavila le ena kandidatka, Jager Popovićeva, a se je pri postopku imenovanja zapletlo. Učiteljski zbor je 30. marca, v času epidemije in ko so učitelji delali od doma, sicer s 44 glasovi za večinsko podprl ponovno imenovanje Jager Popovićeve na mesto ravnateljice, vendar pa je bil postopek glasovanja, kot izhaja iz mnenja inšpektorata za šolstvo, izpeljan na nezakonit način. Kljub temu je svet zavoda, kot je sporočil njegov predsednik Boštjan Petučnik, z dvanajstimi glasovi za, ena članica ni glasovala, potrdil nov mandat Jager Popovićevi na korespondenčni seji. Soglasje k imenovanju mora podati le še ministrica za izobraževanje.
Pozitivno mnenje mestnega sveta MOM
Zato je Radoslavljevič podal prijavo na inšpektorat za šolstvo. Slednje ga je kot prijavitelja v začetku aprila obvestilo - dokument hranimo na uredništvu - da so svet šole opozorili, da je "tajnost glasovanja učiteljskega zbora zakonsko predpisana norma, katere kršitev predstavlja bistveno kršitev postopka imenovanja ravnatelja". Zato so svetu predlagali, da ponovno izpeljejo tajno glasovanje učiteljskega zbora. A šele po koncu epidemije. Ob tem so svet zavoda spomnili tudi na okrožnico, ki jo je ministrstvo za izobraževanje vsem javnim zavodom v šolstvu poslalo 2. aprila in v kateri je bilo podano navodilo, da naj sveti zavodov v času epidemije začasno prekinejo postopke imenovanja ravnatelja ter preostale faze postopka izvedejo, ko bodo preklicani ukrepi zaradi epidemije.
"Tajnost glasovanja učiteljskega zbora je zakonsko predpisana norma"
Tožbi na delovnem sodišču
Spomnimo. Ravnateljica Srednje šole za oblikovanje Maribor Nadja Jager Popović se je zadnje leto znašla v soju medijskih žarometov, ker je odpustila tri zaposlene, med njimi učitelja in sindikalnega zaupnika Dejana Pasko ter učiteljico Cvetko Hojnik. Oba sta vložila tožbo na delovno sodišče, pri čemer Paska po sodnih obravnavah in zaslišanjih čaka le še na odločitev sodišča, primer Hojnik pa je v zgodnji fazi. Tretji odpuščeni je dosegel izvensodno poravnavo s šolo, zato ni želel, da se njegovo ime omenja v medijih.