Srednja šola za oblikovanje Maribor: V bran ravnateljici tudi zaposleni

Urška Mlinarič Urška Mlinarič
17.02.2020 16:06

Pod pismo podpore ravnateljici Nadji Jager Popović se je podpisalo 26 profesorjev in sedem drugih delavcev šole.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Srednja šola za oblikovanje Maribor se je znašla v soju medijske pozornosti, ko je ravnateljica konec lanskega šolskega leta izredno odpoved preko detektiva izročila profesorju in sindikalnemu zaupniku.
Sašo Bizjak

Po tem, ko je s pismom podpore v bran ravnateljici Srednje šole za oblikovanje Maribor Nadji Jager Popović stopil svet staršev, so pismo podpore ravnateljici medijem poslali tudi sodelavci šole. Njeno delo označujejo kot dobro, samo ravnateljico pa opisujejo kot osebo, ki je "med drugim odprta za predloge, stremi za izboljšavami, je delovna, sočutna in človeška". Pod pismom je 33 podpisov, od tega jih je, kot je razvidno s spletne strani šole, na kateri so predstavljeni zaposleni, 26 profesorjev in sedem drugih delavcev šole. Iz omenjene predstavitve je mogoče ugotoviti še, da je na šoli zaposlenih 69 ljudi.

Zaupajo v delovanje sveta zavoda

Spomnimo. Srednja šola za oblikovanje Maribor se je znašla v soju medijske pozornosti, ko je ravnateljica konec lanskega šolskega leta izredno odpoved preko detektiva izročila profesorju in sindikalnemu zaupniku Dejanu Paski. Sledila je odpoved strokovnemu sodelavcu, ki se v javnosti ne želi pojavljati, saj je s šolo dosegel poravnavo. Zadnja, ki je v začetku januarja dobila odpoved, pa je bila profesorica Cvetka Hojnik. Tako Hojnikova kot Paska sta se zaradi odpovedi odločila za vložitev tožbe na delovnem sodišču. Za Večer so anonimno, zaradi strahu pred morebitnimi povračilnimi ukrepi, o razmerah na šoli pod sedanjim vodstvom spregovorili tudi trije zaposleni.

Srednja šola za oblikovanje Maribor
Sašo Bizjak

KPK ni ugotovil nepravilnosti

Iz protikorupcijske komisije (KPK) so nam sporočili, da po predhodnem preizkusu "navedbe iz prijave ne dajejo podlage za resen sum kršitve iz pristojnosti komisije", zato je tudi niso sprejeli v obravnavo. Slednje so tudi utemeljili. Glede na podatke Erarja, kjer je za vsakega proračunskega uporabnika mogoče preveriti, kako troši sredstva, ni zaslediti, da bi šola in Društvo Festival za oblikovanje Maribor (FOMB) poslovno sodelovala, saj ni bilo izvedenih transakcij, so zapisali. Paska je namreč v pismu opozoril, da je Društvo FOMB, katerega zastopniki Jager Popovićeva ter še dva člana sveta šole Bronislav Horvat Toš in Boštjan Petučnik, izdalo tri biltene, katerih tiskanje naj bi krila šola. Prav tako so jih oblikovali zaposleni v prostorih in z opremo šole, zaradi česar bi lahko zlorabili položaj z namenom pridobiti protipravno premoženjsko korist, je zapisal Paska.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta