UKC Maribor: Nov vhod na onkologijo

Jana Juvan Jana Juvan
31.07.2023 16:30

Obiskovalci in bolniki zaradi nadgradnje oddelka, ki je že v polnem zagonu, ne bodo več smeli vstopati v stavbo pri dosedanjem glavnem vhodu, temveč so dostop do onkologije uredili za vogalom, na južni strani stavbe.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Zemljevid dostopa do stavbe oddelka za onkologijo med gradbenimi deli. Vir: UKC Maribor
Ukc Maribor

Iz UKC Maribor so sporočili, da bo od jutri urejen nov vhod na oddelek za onkologijo. Obiskovalci in bolniki zaradi nadgradnje oddelka, ki je že v polnem zagonu, ne bodo več smeli vstopati v stavbo pri dosedanjem glavnem vhodu, temveč so dostop do onkologije uredili za vogalom, na južni strani stavbe.

Kot doslej je možno do stavbe priti po Masarykovi ulici, a le do parkirišča pred stavbo Dore, nato je dostop omogočen preko prehoda iz smeri pešpoti, ki poteka vzporedno z železniško progo. "Prehod na pešpot ob železniški progi je urejen med pokritim objektom in hladilnim agregatom. Prehod na pešpoti ob železniški progi je označen," so še pojasnili in priložili zemljevid, kjer je pot tudi označena.

Naslednji dve leti bo vhod na onkologijo predvidoma z južne strani stavbe, ki jo nadgrajujejo.
Sašo Bizjak

Gradbena dela na onkologiji bodo predvidoma trajala dve leti. Stavbo bodo nadgradili za tri nadstropja, ob njej pa bodo zgradili še sedemnadstropni stolpič z ambulantnimi prostori, kamor se bosta preselila še oddelek za nuklearno medicino in hematologijo. Pomembna pridobitev bosta tudi dva dodatna "bunkerja" za obsevalne naprave. Nadgradnja bo prinesla dodatnih 36 postelj, deset jih bo namenjenih paliativnim bolnikom. Investicija je ocenjena na okoli 60 milijonov evrov.

Delo na oddelku za onkologijo bo ves čas gradnje potekalo neprekinjeno, nam je pred pričetkom del zagotovila predstojnica Maja Ravnik. "Izvajali bomo celotno sistemsko zdravljenje, radioterapijo in paliativo. Seveda nekoliko prilagojeno," je dejala. Glede obsevanj so se dogovorili za pomoč z Onkološkim inštitutom, kamor bodo preusmerili nekatere bolnike. Težavo bi namreč ob gradbenih delih lahko predstavljalo tresenje tal, ki lahko vpliva na umerjenost obsevalnikov. Ker bodo zato pogosto izvajali meritve, da bodo obsevanja natančna, popoldanske izmene obsevanja ne bo.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta