In to soboto si je bilo mogoče vrt ogledati tudi z vodstvom. Celo dve možnosti sta se ponujali. Tako imenovane nepozebnike, pozimi cvetoče grmovnice, in zimzelene rastline je predstavila strokovna sodelavka vrta Meta Pivec, obenem pa je Hortikulturno društvo Maribor za svoje člane in ostale zainteresirane pripravilo voden ogled zvončkov pod vodstvom predsednika in podpredsednice društva Boruta Ambrožiča in Karin Bejo. Za oboje je bilo zanimanje precejšnje. Velika zaplata zvončkov se ponuja že takoj po vstopu in jo je težko zgrešiti. Vodnika sta razložila nekaj značilnosti te sicer zaščitene rastline.
"Nepozebniki cvetijo med decembrom in februarjem, kar pomeni, da jih obiskovalci običajno ne vidijo, ker je v tem delu sezone vrt zaprt," pa je o priložnosti, ki se torej ponuja letos, povedala Pivčeva. Zlasti zaradi povpraševanja obiskovalcev po tem, da bi se sprehodili po vrtu, ugodnih vremenskih razmer, pa tudi ker trenutni ukrepi to dopuščajo, se je vodstvo vrta odločilo, da letos nekoliko prej odpre vrata za oglede. Ob omenjenih so rastlinah tačas zanimive za ogled pomladanske čebulice, sive in črne mačice, telohi in vresje v skalnjaku ter zbirka vedno zelenih golosemenk ali pinetum.
Pričeli so tudi že s programom prikazov rezi in torej tudi tematskimi vodenji. V marcu bodo cvetele narcise in magnolije, ki prav tako zmeraj pritegnejo veliko obiskovalcev. Lepo so takrat za videti tudi spomladanske rastline, ki prekrijejo tla zlasti ob gozdnih poteh. Marcu bodo tudi prikazi rezi jagodičevja in vrtnic ter tematski sprehod ob dnevu gozdov, ki ga bodo posvetili tujerodnim drevesnim vrstam v Sloveniji, še napoveduje Pivčeva. "Letnega koledarja še nismo objavili. Vse je še v načrtih, saj spremljamo, kaj bodo dopuščale razmere. Upamo sicer, da bomo lahko obiskovalcem ponudili velikonočni srehod, pa nato majski sejem rastlin, glasbo ob vrtnicah ..., vse to, kar so tudi že tradicionalni dogodki, bi radi izvedli," pojasnjuje.
Vrt je za obiskovalce v tem obdobju odprt od ponedeljka do sobote med 9. in 16. uro.