Aktivno staranje delovne sile: S čim prepričati starejše, da ostanejo?

Tanja Fajnik Milakovič Tanja Fajnik Milakovič
09.03.2022 06:04
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Starejši zaposleni imajo namreč številne kompetence, poglobljeno znanje in izkušnje, kar lahko prek programa mentorstva in prenosa znanja posredujejo mlajšim sodelavcem.
Starejši zaposleni imajo namreč številne kompetence, poglobljeno znanje in izkušnje, kar lahko prek programa mentorstva in prenosa znanja posredujejo mlajšim sodelavcem.
Profimedia
V zadnjem času se podjetja vse bolj zavedajo pomena starejših zaposlenih, tudi zato, ker na trgu dela že primanjkuje delavcev. Starejši zaposleni tako postajajo ključen kader in eden od odgovorov na izzive demografskih trendov.

Za koliko se je v samo 30 letih zvišala povprečna starost prebivalca Slovenije, s tem pa tudi povprečna starost zaposlenih. Kako lahko skrbimo za starejše zaposlene, kako jih motiviramo, da še ostanejo v službi?

Starejši zaposleni imajo namreč številne kompetence, poglobljeno znanje in izkušnje, kar lahko prek programa mentorstva in prenosa znanja posredujejo mlajšim sodelavcem. Zaradi bogatejših delovnih izkušenj imajo tudi bolj dodelana pričakovanja in želje, hkrati pa tudi bolj razvejano poslovno mrežo poznanstev.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta