Platformo si zamislili kot vir informacij za mlade, pa tudi kot virtualno stičišče vseh, ki jih skrbi za situacijo mladih na Koroškem in ki želijo s prepletom svojih praktičnih izkušenj in poklicnih znanj mladim olajšati pot v odraslost. Končni namen inkubatorja in projekta kot celote je oblikovanje takšnih pogojev za življenje in delo mladih, ki bi te motivirali za nadaljnje življenje v domači regiji ter aktivno udejstvovanje v svoji skupnosti, na podeželju ali v mestu. "Šele skozi intenzivno delo na projektu in 10-urne "brainstorminge" smo ugotovili, kako oɓširnega projekta se lotevamo. Vsebine so se kopičile, a smo jih uspeli skozi skrbno redakcijo, pa tudi skozi pogovore z mladimi v okviru različnih projektnih aktivnosti, urediti in skrčiti na najpomembnejše. Upamo predvsem, da bodo z rezultatom, stran bomo v prihodnje seveda še dopolnjevali in nadgrajevali, zadovoljni osrednji uporabniki, torej mladi." je ob tem povedala Doris Brajnik iz Koroškega mladinskega kulturnega centra Kompleks.
Inkubator si lahko ogledate na naslovu: www.kor-net.si.
Svojevrsten priročnik za odraščanje
V luči snovanja inkubatorja so najprej začeli s temeljitim razmislekom o vsebinah, ki bi bile koristne za koroško mladino med 15. in 29. letom starosti. Zadali so si, da ji v karseda privlačni obliki podajo zlasti tiste informacije, ki jim bodo v oporo pri prehajanju skozi različna obdobja odraščanja. Glavnina stalnih vsebin na strani je torej v resnici svojevrsten spletni priročnik za odraščanje, v katerem lahko mladi iščejo odgovore na različna vprašanja, tako glede praktičnih življenjskih zadev kot glede problematik, specifičnih za dijaško in študentsko obdobje življenja ter prehod v delovno aktivnost.
Struktura strani obsega šest poglavij. Ta se med seboj prepletajo in so strukturirana tako, da bi mlade kar najbolje podprla od dijaških let skozi študentska leta in vse do samostojnosti. Da bi poleg uspešnega soočanja s šolskimi obveznostmi in postopnega prevzemanja odgovornosti za svoje življenje mlade spodbudili k civilnodružbenemu angažmaju, so dodali še informacije za lažje aktiviranje in večjo participacijo. Posebno poglavje so frendi v stiski. Obsega vsebine ter najpomembnejše kontakte podpornega okolja za mlade na področju mentalnega zdravja in drugih oblik stisk, ki jih mladim povzroča življenje v moderni družbi. Na koncu so predvideli še poglavje kaj dogaja, kjer bo moč najti informacije o aktualnih dogodkih, razpisih, (neformalnih) izobraževanjih, mednarodnih izmenjavah za mlade ...
Koroška mreža podpornega okolja za mlade je partnerski projekt, ki si s podporo Norveškega finančnega mehanizma prizadeva za zagotovitev takšnih pogojev za življenje in delo mladih na Koroškem, da bi ti po koncu šolanja z veseljem ostali v domači regiji ter se tukaj počutili slišane. Z lansiranjem Virtualnega inkubatorja Koroške projekt prehaja v drugo polovico izvajanja.
Prelomnico so člani ekipe obeležili tudi z zabavnim druženjem ob predstavitvi inkubatorja v KMKC Kompleks, ki ga je popestril moderator Gašper Bergant in mladi glasbeniki, skupina Overheat. Zbrane sta poleg Viktorije Barbič, direktorice A. L. P. Peca in idejne vodje projekta KOR-NET, nagovorili tudi direktorica RRA Koroška Karmen Sonjak ter državna sekretarka na Ministrstvu za kohezijo in regionalni razvoj Andreja Katič.