En gol, in to Kingsleyja Comana, otroka prav PSG-jeve nogometne šole, je bil dovolj, da je Bayern slavil z 1:0 proti Parižanom in še šestič osvojil ligo prvakov. To ga na večni lestvici za Realom iz Madrida (13) in Milanom (7) uvršča na tretje mesto, skupaj z Liverpoolom. "V tem finalu si v nobenem trenutku ne bi upal napovedati zmagovalca. Moči so bile izenačene. Je pa bilo to na koncu več kot zasluženo slavje Bavarcev. Po koronapavzi so cel preostanek sezone delovali res odlično," je končno odločitev pokomentiral nekdanji slovenski reprezentant Mišo Brečko, ki je skoraj desetletje in pol preigral v nemški ligi in se redno tolkel tudi z Bayernom.
Obveljala mantra Bayerna
Za PSG je še največjo priložnost videl v obrambi Bayerna, sploh potem ko je moral v prvem polčasu igro zapustiti defenzivni steber Jerome Boateng. "Bilo je veliko vprašanje, ali bo temu nemškemu stroju kot celoti uspelo ustaviti Parižane, da ne Neymar ne Kylian Mbappe ne bosta prišla neposredno nad obrambo Bayerna in da ne bosta dobila preveč uporabnih žog. Bayernovi zvezni vrsti je z agresivno igro skozi celo tekmo to uspelo preprečiti."
11 zmag v eni sezoni lige prvakov - Bayern je prvi klub, ki ni niti remiziral, kaj šele izgubil.
13. lovorika Reala Madrida je še vedno evropski rekord, 7 jih ima Milan, po 6 Liverpool in zadnji prvaki.
43:8 je bila gol razlika Bavarcev v sezoni proti tekmecem.
1:5 je Bayern 2. novembra izgubil proti Eintrachtu in zasedal četrto mesto v nemškem prvenstvu, nato je menjal trenerja in zacvetel.
115,69 milijona evrov so Münchenčani prejeli iz nagradnega sklada Uefe, s prodajo vstopnic na domačih tekmah pa skupno več kot 120 milijonov.
Jeseni dno, poleti vrh
Ne gre pa zanemariti tudi vloge trenerja. Hans Joachim Flick je prevzel vodenje Bayerna v začetku novembra, ko je klub pod vodstvom Nika Kovača pri Eintrachu iz Frankfurta izgubil s kar 1:5. Bavarci so takrat zasedali četrto mesto na lestvici nemške lige in nič ni kazalo, da so sposobni osvojiti trojno krono. "Jeseni smo bili na dnu," se je po veliki zmagi tistega obdobja sezone spominjal Thomas Müller, ki je zacvetel prav pod vodstvom Flicka, nekdanjega pomočnika nemškega selektorja Joachima Löwa. Vsi trije so leta 2014 poskrbeli za veliko brazilsko žalost in naslov svetovnih prvakov.
Izgredi v Parizu dolgo v noč
Finale je na ulice Pariza zvabil več tisoč navijačev, poraz Francozov pa je bil vzrok za nezadovoljstvo in izgrede, ki so trajali dolgo v noč. Kot je sporočila policija, so razočarani razgrajali, zažigali avtomobile, ropali trgovine in se spopadli s policijo, ki je aretirala 148 ljudi. Najhuje je bilo okoli stadiona Princev in nato na Elizejskih poljanah, kjer je razočaranje doseglo vrhunec. Francoski minister za notranje zadeve Gerald Darmanin je povedal, da je bilo poškodovanih 16 policistov, huligani so napadli dvanajst trgovin, preko noči so poškodovali 15 avtomobilov. Policija je še sporočila, da je 404 navijačem v skladu s protokoli glede koronavirusne pandemije prepovedala ogled tekme preko velikih TV-zaslonov. (STA)