Razvoj podeželja je trajnostni izziv. Med najbolj odmevnimi projekt Naša Drava

Slavica Pičerko Peklar Slavica Pičerko Peklar
13.12.2022 06:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Dr. Vladimir Korošec, mag. Mojca Metličar in Peter Pribožič vodijo LAS Bogastvo podeželja ob Dravi in v Slovenskih goricah. 
Dr. Vladimir Korošec, mag. Mojca Metličar in Peter Pribožič vodijo LAS Bogastvo podeželja ob Dravi in v Slovenskih goricah. 
Slavica Pičerko Peklar
Poldrugo desetletje je, kar so se občine s Ptujskega polja in iz Slovenskih goric povezale v LAS Bogastvo podeželja ob Dravi in v Slovenskih goricah. V teh letih so izvedli kar 120 najrazličnejših projektov in zanje pridobili skoraj sedem milijonov evrov evropskih sredstev. Med najbolj odmevnimi med prebivalci velja omeniti to leto končani projekt Naša Drava, ki je eden od mednarodnih, in projekt Šiv za okolje - navdušil je predvsem ženske s podeželja, ki z reciklažo starega tekstila doprinašajo k trajnostni prihodnosti. Med takimi okoljevarstvenimi je tudi projekt Humus, manj je več, ki jih je povezal z LAS Ovtar Slovenske gorice, LAS Obsotelje in Kozjansko in avstrijskim LAS Vzhodne Štajerske. Vedno dobrodošli so primeri ohranjanja kulturne in etnološke dediščine, ki predstavljajo tudi dobre zgodbe za turistični razvoj.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta