(POGLED) Žalost, občutek usodnosti in ihteč jok

Povsem naravno je, da se počutimo tako, kot se. In v resnici smo se v novi situaciji in okoliščinah vsi spoznali v novi luči, ugotovili, kaj našim osebnostim in našim bitim povzroči odsotnost socialnih stikov, odsotnost stikov z ljudmi, s katerimi gojimo iste interese. Veselje in pripravljenost staršev in otrok, da kljub določenim omejitvam in ukrepom začnemo dejavnost, je bilo zame priznanje, da se odločamo pravilno.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Večja zadržanost, rahla zmedenost in malce otopelosti. Vedenje, da osebna bližina ni dovoljena, da objemanje ob ponovnem snidenju ni mogoče, da stvari niso enake kot poprej. Prva gledališka vaja naše skupine se je po tri mesece trajajočem premoru ponovno zgodila. Gledališko dvorano Lojzeta Kovačiča, kjer poteka večina vaj gledaliških skupin Pionirskega doma, smo zamenjali z veliko prostornejšo Festivalno dvorano. Ta nam je omogočila upoštevanje vseh omejitev in dajala prepotreben občutek varnosti.
Pa se gledališka magija vseeno ni zgodila. Ni bilo tiste iskrice kot pred prekinitvijo. Ni bilo tiste vneme kot pred prekinitvijo. Ni bilo tistega zagona kot pred prekinitvijo. Ni bilo tistega znanega žuborenja idej, klepetanja, kipenja energije in domišljije.
A to mojega entuziazma ni zmotilo, saj sem bila v vlogi gledališke pedagoginje vzhičena, da so se udeleženci vrnili, da smo ponovno skupaj in da se bo naše gledališko ustvarjanje nadaljevalo. Čar gledaliških vaj je, da jih vedno lahko prilagodimo različnim situacijam. Naša prva vaja je bila tako namenjena vzpostavitvi spodbudnega okolja, ki bo udeležence predramilo iz rahle otožnosti, brezvoljnosti in nove situacije, s katero smo se vsi mi, odrasli in otroci, v življenju srečali prvič. Sporočiti sem jim želela, da so njihovi občutki pomembni, da so vsa njihova razmišljanja sprejeta in da z njimi ni prav nič narobe.
Ravno obratno.

Janko Rath
Bjanka Kršmanc, gledališka pedagoginja v Pionirskem domu
Pionirski Dom
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta