Odkar se je Boris Johnson preselil v premiersko rezidenco na Downing Street 10 in se zavezal, da bo začel ponovna pogajanja z Evropsko unijo o pogojih izstopa Združenega kraljestva, je prevladujoče mnenje med številnimi nasprotniki brexita, da je novi premier Združenega kraljestva kot Varufakis in da bo na podoben način poražen brez milosti.
Novinarka BBC-ja Katya Adler je sporočila iz Bruslja, da se uradniki EU pripravljajo na ponovitev Varufakisa, torej “številna brezsmiselna srečanja s premierjem Johnsonom – tako kot je bilo s spornim grškim finančnim ministrom na vrhuncu grške dolžniške krize“. Lord Adonis, nekdanji minister za promet pod laburisti, je ob primerjavi še izrazil občudovanje nemške kanclerke Angele Merkel. "Angela Merkel obravnava Britanijo, kot da bi bila Grčija, Johnsona pa tako, kot da bi bil Varufakis," je napisal na twitterju.
Brexit se je razvil doma, kjer ga je spodbujalo strukturno neskladje med anglosaškim kapitalizmom laissez-faire in korporativizmom na celini