Šlo je za projekt, kot ga doslej še ni bilo. "Uspel nam je velik dosežek za Goričko. Menim, da sem ogromno pripomogel k temu, da je vodovod zaživel. Z občinami je bil sklenjen dogovor, da se moje delo plača. Kot človek sem ponosen na to, kar je bilo narejeno, ponosen sem na svoje delo. Človeško in pošteno pa je tudi, da se nekaj plača, če se kdo žrtvuje. Drugi so za opravljeno delo dobili plačilo."
V skladu s pogodbami
Ta je zato na sodišču poudaril, da gre za zahtevek v skladu s podpisanimi pogodbami in za dejansko opravljeno delo pri projektu vodovoda. "Še danes usklajujem nekatere zadeve, čeprav nisem več koordinator."
Gornjepetrovski župan je prepričan, da bo dobil plačilo tudi zdajšnji koordinator
Sam s seboj
Občina Gornji Petrovci je koordinacijo projekta Vodovod sistema B opravljala v letih 2011 in 2012, njen župan Franc Šlihthuber pa naloge koordinatorja še v letih 2013 in 2014. Z določitvijo občine koordinatorice so se občine, vključene v projekt, dogovorile, da bodo prispevale denar za plačevanje nastalih stroškov, med drugim tudi za nagrado koordinatorju. Po dogovoru je bilo za koordinatorja namenjenih 1000 evrov na mesec. Pogodbo - in to ne za 1000 evrov na mesec, ampak za 1500 evrov - je nato v imenu občine koordinatorice s koordinatorjem podpisal župan Občine Gornji Petrovci. Franc Šlihthuber je torej podpisal pogodbo s Francem Šlihthuberjem.
Koordinator nepotreben
Nato je sodnici pojasnila, da občina na računu nima denarja za poplačilo nalog koordinatorja. "Prva faza vodovoda je fizično res končana, vendar so nekatere finančne obveznosti še vedno odprte, zato ne moremo govoriti, da je projekt uspešen. Od izbire izvajalcev del oziroma podpisa pogodbe z njimi so v praksi vsa usklajevanja potekala tako, da smo se vsi udeleženci v projektu sproti sestajali na naši občini, kar pomeni, da koordinator ni bil več potreben. V arhivu tudi ni nobenih dokazil, da je bilo delo koordinatorja v preteklosti opravljeno."