V tem času je podjetje v slovenski trg investiralo okoli 10 milijonov evrov ter v svojih slušnih centrih oskrbelo kar 85.000 ljudi s slušnimi težavami.
Neuroth letos obeležuje tudi 117 let delovanja in v tem času se je iz tradicionalnega družinskega podjetja razvilo v vodilno avstrijsko podjetje za slušno akustiko ter tako postalo najuspešnejše evropsko podjetje na tem področju. Danes ima Neuroth v Sloveniji vodilni tržni delež na področju slušnih aparatov, z otvoritvijo 17. slušnega centra pa so še dodatno okrepili svojo zavezanost razvoju slovenskega trga.
»Odpiranje novega, že 17. Neurothovega slušnega centra, potrjuje, da uporabniki poznajo in cenijo Neurothov standard. Ta združuje visoke standarde kakovosti, strokovnosti in individualnega pristopa, ki jih pri svojih storitvah in izdelkih na področju slušne akustike nudimo vsakemu posamezniku. Neuroth je v Sloveniji dobro prepoznana blagovna znamka, podjetje pa je že desetletje vodilno na tržišču na področju slušnih aparatov, na čemer bomo delali tudi v prihodnosti. V 17 letih delovanja smo za investicije in razvoj prisotnosti na trgu vložili že 10 milijonov evrov, nadaljnjo širitev prodajne mreže načrtujemo tudi v prihodnjih letih,« je ob otvoritvi slušnega centra v ljubljanski Šiški povedal generalni direktor podjetja Neuroth Lukas Schinko.
Slušni aparati iz Neurotha sodijo med tehnološko najnaprednejše na trgu. Kot je na otvoritvi izpostavil Peter Jagodič, regionalni direktor podjetja Neuroth za jugovzhodno Evropo, »je Slovenija za Neuroth največje tržišče v regiji na področju prodaje slušnih aparatov in tudi trg z največjo prepoznavnostjo blagovne znamke Neuroth. Novo odprti Neurothov slušni center v Ljubljani se lahko po kakovosti in naboru storitev postavi ob bok centrom na Dunaju, Ženevi in Zürichu.«
Neurothovi slušni aparati so v ušesu lahko skoraj nevidni, upravljati oz. nastavljati pa jih je mogoče preko pametnega telefona. Različne modele, prilagojene uporabnikovemu ušesu, je mogoče za 14 dni brezplačno preizkusiti ter med seboj primerjati. Neurothovi slušni centri pri tem uporabniku ponujajo vso podporo, med drugim brezplačno svetovanje in testiranje sluha. V Neurothovih centrih v Sloveniji so slušni akustiki v posebej zasnovanih zvočno izolacijskih kabinah z najnovejšo generacijo avdiometrov in na terenu do sedaj opravili že desettisoče testiranj sluha ali hitre (orientacijske) teste sluha ter teste sluha, ki vključujejo tonsko pražno avdiometrijo in govorno avdiometrijo. S ciljem, da bi bil dober sluh dostopen vsem, Neuroth omogoča tudi plačilo na do 36 mesečnih obrokov ter zavarovanje slušnega aparata.
»Neuroth je na slovenskem trgu utrdil svoj vodilni položaj; že 45.000 aktivnih strank v Sloveniji, ki zadovoljno uporabljajo slušne aparate Neuroth in cenijo naše individualizirane rešitve, visokokakovostno tehnologijo, celostno obravnavo, strokovno podporo, našo zavezanost kakovosti preko stalnega razvoja in nadzora kakovosti izdelkov ter storitev,« je dejal Robert Lepener, direktor Neuroth Slovenija.
»Raziskave so pokazale, da ljudje v povprečju čakajo kar sedem let, preden poiščejo pomoč zaradi težav s sluhom. S tem je izgubljen dragoceni čas, ki bi ga lahko namenili ohranjanju boljše kondicije njihovega sluha,« je izpostavil Lepener. Obenem je podčrtal, da mnogi ljudje ne poznajo svojih pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja na področju sluha: Glede na pravila Zavoda za zdravstveno zavarovanje (ZZZS) imajo na primer osebe z obojestransko izgubo sluha pravico do obeh slušnih aparatov. Lepener verjame, da je odprtje novega Neurothovega slušnega centra v Ljubljani pomemben doprinos k še boljši kakovosti življenja, ki jo omogoča boljši sluh, tako lokalnim prebivalcem kot širše.
Dober sluh ni razkošje niti privilegij – je temelj kakovostnega življenja.
Kljub temu pa v družbi še vedno obstajajo predsodki glede slušnih aparatov, ki mnoge zadržuje, da bi - tako kot nosimo očala – samozavestno nosili tudi slušni aparat. V podjetju Neuroth se zavedajo moči sluha, ki je več kot le boljše razumevanje govora in zaznavanje okolice. Dober sluh vrača samozavest, omogoča aktivno in izpolnjeno življenje ter prispeva k ohranjanju kognitivnih sposobnosti in celo zmanjšuje tveganje za demenco.
Več: www.neuroth.com.