O kulturnem ministrstvu in Tonetu Peršaku: Dovolj sprenevedanja!

"Tako smo dobili jasno potrditev, da na ministrstvu za kulturo niso znali in niso bili sposobni opraviti dela, za katerega so plačani, vlada pa področju medijev ni posvečala nobene pozornosti, kaj šele, da bi bil na kakšnem prioritetnem seznamu."

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sebastjan Jeretič in Boris Popovič
Tit Kosir
Odgovorni za kaos na medijskem področju. 
Robert Balen

Združenje radiodifuznih medijev je zahtevalo razrešitev ministra za kulturo, ker “ne razume medijev in jih ne želi razumeti, v dveh letih pa za medije ni naredil praktično nič". Kot predsednica strokovne komisije za pripravo izhodišč medijske strategije, ki je delovala od avgusta 2015 do junija 2016, se z oceno popolnoma strinjam. Lahko dodam še druge argumente, ki kažejo na to, da vlada ni imela namena urejanja medijskega področja, ki že od leta 2006 dobesedno kriči po nujnih spremembah. Ministrstvo za kulturo pod vodstvom Antona Peršaka ni bilo sposobno pripraviti in sprejeti nobenega dokumenta ali ukrepa tako pri pripravi medijske strategije, zakona kot v povsem operativnih zadevah, ki se tičejo na primer dodeljevanja sredstev iz medijskega sklada. Ob tem pa se je trošil javni denar za vse našteto (strokovne komisije, evalvacije, ure in ure birokratskega dela uslužbencev na MK) v prazno in v vse splošno nezadovoljstvo.

Barbara Verdnik, nekdanja direktorica Primorskih novic, povsem desno. V sredini Julijana Bizjak Mlakar, ki je vodila ministrstvo za kulturo v začetku tega mandata, tedaj je bil Tone Peršak državni sekretar.
Robert Balen
Sebastjan Jeretič in Boris Popovič
Tit Košir
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta