Kosmatinci, dobrodošli v Oplovih salonih!
Opel je prva avtomobilska znamka v Sloveniji, ki si prizadeva za varnost in udobje prav vseh potnikov v avtomobilu. V svoje salone poleg lastnikov sprejema tudi njihove pse, obiščejo pa jih lahko vsi naključni mimoidoči s svojimi štirinožci, da se ti okrepčajo in odpočijejo, se v mrzlih zimskih dneh ogrejejo na prijetno temperaturo, njihovi lastniki pa izvedo še kaj novega o varnem prevozu hišnih ljubljenčkov. Projekt Psom prijazni je Opel predstavil leta 2015, ko je po statističnih podatkih imelo psa že vsako tretje gospodinjstvo, danes je teh še več. Kot prva avtomobilska znamka v Sloveniji so svoje salone opremili s kotičkom za pse, kjer vašega štirinožca pričaka prostor z veliko blazino za počitek, voda za žejo in prigrizek za dodatno energijo. Medtem pa vam bodo Oplovi prodajalci z veseljem svetovali, kakšno vozilo in način transporta bi ustrezal tako vam kot vašemu psu.
Originalna oprema za pravo varnost
Tako kot se moramo varno v avtomobilu počutiti ljudje, mora biti ne glede na dolžino poti vedno poskrbljeno tudi za varnost in udobnost živali. Vsak štirinožec drugače doživlja vožnjo v avtomobilu, medtem ko se nekateri zelo radi vozijo, je vožnja za druge lahko velik stres. V Oplovem salonu se lahko posvetujete, kateri od načinov varne vožnje bo za vašega kosmatinca najbolj primeren. Pes je lahko na zadnjih sedežih, pripet z oprsnico na posebnem varnostnem pasu, v prtljažniku z zaščitno mrežo ali v transportnem boksu. V Oplovem programu originalne dodatne opreme lahko izberete zaščitno mrežo oziroma pregrado za večje pse, ki ga loči od potniškega dela vozila in ga ščiti, da ga pri nenadnem zaviranju ne bi odneslo na sedeže. Če se pes vozi na zadnjih sedežih, mora biti pripet s posebnim varnostnim pasom, ki ga najdete v specializiranih trgovinah za živali, da ves čas leži ali sedi na mestu. Lahko dodate tudi Oplovo pregrinjalo za zadnje sedeže, da s svojimi kremplji pes ne uničuje sedežev. Varnostni pas psu omeji premikanje, pri sunkoviti spremembi hitrosti pa se zategne, da pes ostane na mestu. Za pse, ki jim vožnja ni najbolj prijetna, bo morda najboljša izbira transportni boks primerne velikosti. V njem boste psa in druge potnike v vozilu med vožnjo še najbolje zavarovali pred poškodbami, če bi prišlo do nenadnega zaviranja ali do prometne nesreče. Boks mora biti vedno malo večji od psa, vendar ne prevelik, da ga med vožnjo ne premetava. Če boste poskrbeli za primerno vožnjo za vašega kosmatinca, bodo vaše vsakodnevne obveznosti, izleti in popotovanja varni ter brezskrbni za prav vse člane vaše družine.
Mlado podjetje z izjemnim zadovoljstvom zaposlenih
O skupini Auto Wallis Slovenia Distribution (AW SLO Distribution), ki je generalni uvoznik za blagovno znamko Opel, lahko kot zanimivost dodamo, da ima od lansiranja projekta Psom prijazni do danes že polovica zaposlenih svojega psa, nekateri celo dva. Psi so v pisarnah dobrodošli, zaposleni se srečujejo na skupnih dogodkih in si izmenjujejo izkušnje. Zbralo se je že nešteto prigod s štirinožci, ki si jih Wallisovi zaposleni z veseljem podelijo, le pocukajte jih za rokav. Podjetje se zaveda, da dobri rezultati niso samoumevni, temveč plod predanega in prizadevnega dela zaposlenih, zato nenehno razvijajo in dograjujejo interne programe, ki zaposlenim omogočajo kakovostno upravljanje časa in zagotavljajo dodano vrednost.
Poskrbite za varno vožnjo svojega psa, ki je lahko:
- na zadnjih sedežih, pripet s posebnim varnostnim pasom
- v prtljažniku z zaščitno mrežo, ki psa loči od ostalih potnikov
- v transportnem boksu, ki je z vidika varnosti in udobnosti najboljša izbira
Tudi zimske temperature niso prijetne za pse
V avtomobilu lahko zaradi zunanjih dejavnikov hitro pride do temperaturnih razlik, zato so v Oplovem kotičku v Zavetišču Ljubljana pripravili posebno tablo, ki opozarja na naraščanje oziroma padanje temperatur v vozili, kar lahko predstavlja nevarnost za vašega psa. Kot nagovarja projekt Psom prijazni, psa nikoli ne puščamo samega zaprtega v avtomobilu, zlasti ne pozimi in poleti, ker se temperatura zraka v avtomobilu tako prehitro spreminja. V hladnejših mesecih se ob sončnem zahodu ozračje hitro ohladi in v dobri uri temperature padejo za kar nekaj stopinj. Ko so temperature zelo nizke, zgolj stopinjo ali dve nad lediščem, je treba psa primerno zaščititi, ne smete ga pustiti ležati v avtu brez plaščka ali odeje, saj lahko pride do podhladitve, kar resno ogrozi njegovo zdravje in življenje. Vsi se radi vozimo v avtu s prijetnimi 22 stopinjami Celzija, a ljudje si lahko slečemo plašč in rokavice. Za psa, ki ga čaka sprehod po zasneženi travi mimo zaledenelih luž, pa so lahko te prijetne temperature nevarne. Prehod s toplega na mraz in z mraza na toplo bi moral biti postopen, zato vedno počasi nižajte ali višajte temperaturo v vozilu. Najprimernejša temperatura za pse v avtomobilu je od 15 do 20 stopinj Celzija, odvisno od velikosti psa in njegove odlakanosti. Če se boste odpravili na izlet, ko bo zunaj okoli 0 stopinj, naj pes vstopi v avto, ko še ne bo 20 stopinj, in tudi izstopi, ko bo 15 in ne 25 stopinj Celzija.
Oplovi kotički izobražujejo
V Oplovem kotičku v Zavetišču Ljubljana vam v polovici avtomobila demonstrirajo varen prevoz psa in z opisnimi tablami opozarjajo na pomembne točke, ki jih morajo lastniki psov vedeti. Na ogled je veliko opreme za pse in prikazanih uporabnih informacij, kot je naraščanje oziroma padanje temperature v vozilu, na kar moramo biti pozorni in če je le mogoče, psa ne puščati v vozilu samega.
Z Oplom se vozita tudi lev in zebra
V dobrih desetih letih so z Oplovimi vozili v Zavetišču Ljubljana prepeljali več tisoč živali. Tudi v Živalskem vrtu v Ljubljani so z Opel Combom in Opel Movanom pripeljali številne živali – pa tudi odpeljali iz njega. Z Oplom so se peljali zebre in risi, v Ljubljano se je s Poljske pripeljal lev Maksimus, los Olaf iz Innsbrucka, z letališča v Münchnu mačji panda Magu, njegov mladič Bambu pa je letos z Oplom odpotoval v svoj novi dom na Slovaškem.