Nova sezona bo v celjskem gledališču že 73. zapovrstjo, upravnik in umetniški vodja Miha Golob in član ansambla Branko Završan pa sta na tiskovni konferenci poudarila, da bo tokratna posvečena mestu Celje in širšemu savinjsko-šaleškemu kulturnemu okolju. Premierno bo v novi sezoni uprizorjenih sedem predstav, od tega šest za odrasle in ena za otroke. Že prihodnji teden bodo krstno uprizorili predstavo Juriš, avtorski projekt režiserke Žive Bizovičar, nastal po motivih življenja in dela Karla Destovnika - Kajuha. Letos bodo sledile še uprizoritve Druga preteklost Vinka Möderndorferja v režiji Luke Marcena (oktober), komedija Paradiž Mattea Spiazzija (december) in interaktivna predstava za otroke To je tekma, avtorski projekt Mihe Goloba (december). Naslednje leto lahko pričakujemo Zaprta vrata Jean-Paula Sartra v režiji Mateje Kokol (januar), Kralji režiserke Livije Pandur po motivih drame Pet kraljev kanadskega dramatika Olivierja Kemeide in zgodovinskih kronik Williama Shakespearja (marec) ter omnibus 3JA! Matije Solceta (maj).
Gledališče z letošnjo sezono uvaja kar nekaj novosti v abonmajskem sistemu, in sicer mu bodo dodali Abonma Dialog, kjer bodo predstavam sledili še pogovori z ustvarjalci, Abonmajček 3+ za otroke, starejše od treh let (Čuk na palici, Zrcalce, zrcalce požrla te bom in Mica pri babici) in Abonmajček 6+ za otroke, starejše od šest let (Razcufane zgodbe, Čarovnik iz Oza in Skrivno društvo KRVZ). Vpis abonmajev so sicer podaljšali do 6. oktobra. Kot je na tiskovni konferenci povedal Miha Golob, je to prav zaradi povečanega povpraševanja, ki presega tistega iz lanske sezone.
Novost je tudi delavnica stARTboks za mlade od 15. do 19. leta, preko katere bodo poskušali srednješolsko občinstvo vpeljati v delovanje gledališča preko pogovorov o predstavah in razvoja lastne ustvarjalnosti. Kot je povedal Golob, se gledališče osredotoča na mlado občinstvo, ker so to tisti "premišljevalci trenutka, ki so pomembni za prihodnost tako mesta kot države in nacije." Kot poudarjajo, je dobrodošel vsakdo, ki ga zanima gledališče, predznanje pa ni pogoj, ne bo niti avdicij. Prijave zbirajo do 29. septembra po elektronski pošti mojca.redjko@slg-ce.si.
V Gledališču Celje pa se z letošnjo sezono vključujejo tudi v obogatitev glasbenega dogajanja v središču mesta. Skozi celotno leto bodo namreč gostili glasbene izvajalce, "ki s svojim kakovostnim ustvarjanjem plemenitijo slovenski kulturni prostor". V ciklusu z naslovom CE dur – CElju Dajemo Urbani Ritem bodo v naslednjih mesecih nastopili izvajalci Katalena, Dan D, Severa Gjurin, Bossa de Novo, Bilbi in Pliš, pretežno z akustičnim programom. Kot dodajajo, bodo z njimi zapeli tudi njihovi igralci in igralke. Glasbeniki bodo poleg večernih koncertov razvedrili tudi najmlajše v otroških dopoldnevih.
Programski vodja koncertnega cikla je član ansambla Branko Završan, ki je poudaril, da ne gre za profitno dejavnost gledališča. "Gledališče posebnega budžeta za koncerte nima. Na koncu želimo biti na pozitivni nuli. Kasneje sicer želimo privabiti kakšne sponzorje, a smo že pri rednem programu zelo odvisni od njih. Gre za en tak mali prestiž. Nikakor pa ne ciljamo na ljudi z večjo kupno močjo. Ostajamo ljudsko gledališče."
Prvo koncertno dogajanje na Velikem odru SLG Celje bo že 21. oktobra, ko bo nastopila zasedba Katalena, dopoldne ob 11. uri s koncertom Enci Benci Katalenci za otroke in zvečer ob 20. uri še s koncertom za odrasle.