Tradicionalno protivladno petkovo kolesarjenje, tokrat v podporo sodni veji oblasti, je okrog 19. ure krenilo s Trga republike najprej do ustavnega sodišča. Kolesarji in kolesarke, v protestniškem gibanju pravijo, da jih je bilo več kot tisoč, so turo po Ljubljani nadaljevali do okrožnega in vrhovnega državnega tožilstva, pridruževali so se jim mimoidoči, za nekaj časa je bil zato tudi upočasnjen ali ustavljen promet.
Povsod so na vrata izobesili razglase s pozivom zaposlenim "k borbi za ohranitev in zaščito ustave, človekovih pravic, zakonov in vladavine prava", je poročal portal RTV Slovenija.
Protest so zaključili pred Hišo Evropske unije. V istem času je skupina protestnikov tudi v Bruslju, pred sedežem Evropske komisije, pozvala evropske inštitucije k ukrepanju "zoper očitne kršitve vladavine prava in neupoštevanje ločenosti vej oblasti v Sloveniji".
Protestniki so za 25. junij, na dan državnosti, napovedali nov množični shod v Ljubljani.
"Veliko nas je za male ulice," pravi najbolj prepoznavni obraz vsakotedenskih protestov Jaša Jenull.
"Za razliko od njega (Janše, op. ur.) mi delimo evropske vrednote, spoštujemo vladavino prava, zakone in ustavo ter želimo, da se kriminalce kaznuje, ne pa da nam pišejo zakone in rušijo samostojnost tožilstva ter sodišč," so sporočili še pred kolesarjenjem. Vlada pa da je z množičnim protestom prejšnji teden dobila jasno sporočilo in nezaupnico ljudstva, zato je edino smiselno, da pade in omogoči predčasne volitve.