Po seji vlade je Robert Golob poudaril, da sta oba, tako Tatjana Bobnar kot Boštjan Lindav, "o tem krivo pričala". "Mislim, da je to tisto, kar šteje, ker dosti pove o njuni kredibilnosti in o tem, ali je njuna beseda res nekaj, kar lahko vzamemo kot merodajno in kredibilno. To ni moja ugotovitev, to je ugotovitev komisije, ki je zaslišala vrsto prič na to temo," je v nadaljevanju povedal Golob.
Kot je spomnil na novinarski konferenci po seji vlade, je napovedoval, da obstajajo dokazi in priče, ki bodo ovrgli trditve nekdanjega v. d. generalnega direktorja Boštjana Lindava in nekdanje ministrice za notranje zadeve Tatjane Bobnar. Ne dvomi pa, da bo do konca vseh procesov imel priložnost, da javno pove svoje mnenje.
Golob je še poudaril, da se ne izogiba nobenemu zaslišanju, na katerega je vabljen, ne glede na to, "kako se zdijo obtožbe absurdne", saj je neizogibanje zaslišanjem pomembno v pravni državi.
Meni tudi, da je "edini predsednik vlade, ki je bil v Evropi kadarkoli obtožen korupcije zato, ker se je s svojim ministrom pogovarjal o političnih zadevah. In to pove vse".
Preiskovalna komisija DZ, ki preiskuje sume vpletanja politike v policijo, je v sredo sprejela vmesno poročilo. Kot je dejal predsednik komisije Aleš Rezar (Svoboda), so ugotovili, da motiv premierja, da bi vplival na spremembo datuma aretacije ruskih vohunov, ni bil izkazan. Zaslišanje predsednika vlade Goloba pred komisijo zato ni potrebno.
O domnevnem vplivanju premierja na aretacijo ruskih vohunov naj bi namreč na tajnem delu seje komisije izpričala nekdanja notranja ministrica Bobnar in nekdanji v. d. generalnega direktorja policije Lindav. Njuno pričanje je Rezar v sredo označil za lažno, motiv za to pa je bila po njegovih besedah bodisi diskreditacija predsednika vlade bodisi vplivanje na potek sodnega procesa aretacije vohunov, torej ščitenje ruskih vohunov.