Ker zdravstvena vprašanja ne počivajo, je v zadnjem času aktivneje zaživelo tele- in videozdravstvo, torej stik z osebnim zdravnikom na daljavo. Koncept seveda ni nov, a je svetovni razmah doživel s pandemijo COVID-19, saj predstavlja učinkovito in varno rešitev za posvetovanje z zdravnikom brez fizičnega stika.
Kdaj se odločiti za video posvet z zdravnikom?
Videozdravstvo vam omogočajo tudi slovenske zavarovalnice kot denimo Merkur zavarovalnica. Gre za diskreten, predvsem pa priročen način dostopa do zdravstvene obravnave zase ali za bližnje. Pogovor z osebnim zdravnikom lahko namreč opravite kar iz udobja lastnega doma. Tovrsten pristop se najpogosteje uporablja za posvet ob težavah kot so prehladna obolenja, gripa, vnetja kože, migrenski glavoboli, prebavne motnje, povišana temperatura in podobno. Video posvet je izjemno praktičen tudi, če potrebujete odgovore glede uporabe zdravil ali želite nagovoriti duševne stiske kot sta depresija ali tesnoba.
Za prvi stik z videozdravstvom se posvetujte z Dr. Merkurjem.
Dr. Merkur je napredna, a povsem enostavna storitev video posveta z osebnim zdravnikom, ki jo lahko opravite v udobju svojega doma. Dr. Merkur Merkur zavarovalnice vam omogoči virtualen in varen stik z zaupanja vrednim zdravnikom družinske medicine, ki prisluhne vašim zdravstvenim težavam in vam ustrezno svetuje. Napoti vas lahko tudi na specialistični pregled, če se v pregledu izkaže, da ga potrebujete.
Kako deluje video posvet?
Ker potrebujete le povezavo z internetom ter napravo, ki omogoča video zvezo - denimo pametni telefon ali (tablični) računalnik z delujočo kamero, je video posvet odlična rešitev za gibalno ovirane, za osebe, ki imajo do zdravstvenega doma dolgo pot, ali osebe, ki se želijo izogniti dolgotrajnemu sedenju v čakalnici.
Štiri stvari, na katere bodite pozorni pri virtualnem obisku zdravnika
V svojem bistvu je video posvet zelo podoben običajnemu obisku zdravnika. Slednji vam je na voljo, da vam pozorno prisluhne, nudi nasvete in vas usmeri k najboljši rešitvi. Da bo virtualni obisk karseda uspešen pa si lahko z malce pripravljenosti zagotovite tudi sami.
#1 Kličite iz tihega in dobro osvetljenega prostora
Prostor, iz katerega kličete, bo med video posvetom postal ordinacija. Poskrbite, da bo prostor svetel, zaseben in karseda miren, da vas bo zdravnik dobro videl in slišal ter posledično lažje postavil ustrezno diagnozo.
#2 Poskrbite za dobro internetno povezavo
Da bo posvet potekal nemoteno, boste potrebovali stabilno internetno povezavo. Pred klicem preverite stanje domačega oz. mobilnega omrežja in s tem preprečite neprijetna presenečenja. Preverite tudi, če sta kamera in mikrofon vklopljena ter delujoča.
#3 Vnaprej pripravite seznam ključnih vprašanj
Video klic je priložnost, da zdravniku karseda natančno predstavite svoje težave in vprašanja. Zapišite simptome in vprašanja o zdravilih ali postopkih zdravljenja ter jih jasno zastavite.
#4 Pripravite beležnico za zapiske
Zabeležke vam v prihodnosti lahko pridejo zelo prav. Zapišite, kaj vam svetuje zdravnik ali poskrbite za drugo obliko beleženja (npr. zvočno). S tem si boste olajšali nadaljnjo komunikacijo, naj gre za obisk lekarne ali napotitev na specialistični pregled.
Izberite tudi zavarovalnico, ki vas postavi v središče
V Merkur zavarovalnici so vse storitve oblikovane okoli želja in potreb zavarovancev. Zavarovalnica je že 30. leto vpeta v lokalno okolje, kjer z iniciativami kot so čiščenje slovenskih rek, ozaveščanje o raku z društvom OnkoMan, omogočanje kampanje Lunine vile za pomoč otrokom, ki so preživeli zlorabo ter drugimi odgovornimi dejanji skrbi za zdravo prihodnost.