Ministrstvo je na Twitterju objavilo, da so na zadnjem sestanku tvorno usklajevali sklepe. "Za njihov trud, trdo delo in predloge se jim iskreno zahvaljujemo," so dodali.
Člani skupine zdravstvo.si so namreč izstopili iz skupine za pripravo predlogov sprememb postopkov javnega naročanja pri ministrstvu za zdravje. Njihov predlog, ki bi odpravil cenovne anomalije pri naročanju medicinskih pripomočkov, namreč ni naletel na odobravanje. Ob tem so opozorili tudi na po njihovi oceni škodljiv predlog uredbe o medicinskih pripomočkih.
Predstojnik kliničnega oddelka za intenzivno interno medicino Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana Marko Noč je včeraj na novinarski konferenci pojasnil, da so na podlagi izkušenj iz afere o žilnih opornicah v skupini zdravstvo.si oblikovali predlog, bistvo katerega je postavitev referenčne cene za vsak medicinski material oz. aparat na osnovi uradno pridobljenih cen v Nemčiji ali Skandinaviji in to, da ima slovenski naročnik možnosti, da želeni material kupi na enotnem evropskem trgu, če slovenski dobavitelj ne zagotovi cene, ki je primerljiva referenčni.
Predlog so posredovali članom delovne skupine, a po "treh mesecih od ustanovitve in sedmih sejah je postalo jasno, da namen te delovne skupine ni uresničitev, ampak nevtralizacija naše pobude". Predstavniki skupine zdravstvo.si so zato izstopili iz skupine, "saj ne želijo nositi soodgovornosti za izdelek, ki bo ohranjal sedanje stanje nepotrebnega preplačevanja," je navedel Noč v izjavi, ki so jo po novinarski konferenci posredovali iz Zdravniške zbornice Slovenije.
Po izstopu predstavnikov skupine zdravstvo.si delovno skupino sestavljajo še Simona Hribar Motore in Tadej Štular z ministrstva za zdravje, Sašo Matas z ministrstva za javno upravo, Sebastjan Apat iz kabineta predsednika vlade in zunanji sodelavec Miha Skubic.