Lah je bil na predčasnih volitvah v DZ leta 2014 izvoljen na listi SDS, a je avgusta 2016 zapustil stranko in njeno poslansko skupino, nekaj časa deloval kot nepovezani poslanec, potem pa se je vključil v NSi in njeno poslansko skupino. Kot so v tvitu zapisali v SDS, je višje sodišče odločilo, da mora povrniti stroške kampanje skupaj z zamudnimi obrestmi od časa prestopa v NSi. Pozneje je sicer Lah izstopil tudi iz poslanske skupine NSi.
SDS je Laha po odhodu iz stranke spomnila na zavezo, ki so jo podpisali njihovi kandidati, da bodo v primeru izstopa iz poslanske skupine SDS povrnili sorazmerni del stroškov iz volilne kampanje. Pozvali so ga še, naj v skladu z zavezo v pogodbi odstopi s funkcije poslanca. A Lah je decembra 2016 za STA dejal, da je to neupravičena zahteva, saj je volivcem odgovoren, da nadaljuje z delom ne glede na to, pod katero politično barvo.
Lah je tedaj še pojasnil, da so t. i. bianco zavezo podpisali vsi kandidati na listi SDS. A je obenem spomnil, da so se vsi zavezali tudi programu stranke, ki pa mu SDS ne sledi.
Enak postopek kot zoper Laha je SDS sprožila tudi zoper svojega nekdanjega poslanca Andreja Čuša, ki je iz stranke in njene poslanske skupine prav tako izstopil leta 2016. Kot so v SDS povedali za STA, postopek v njegovem primeru še ni končan.