"Potem ko so skoraj leto dni izčrpavali STA, je prišel na vrsto tudi RTVS," so že pred protestom sporočili iz t. i. ljudske skupščine. Izpostavili so, da se kažejo jasni načrti, da RTVS postane še eno v vrsti strankarskih trobil, ki jih obvladujejo Janez Janša in njegovi podporniki. Po njihovem se Janša boji neodvisnih medijev.
Na Trgu republike so postavili simboličen kip izginjajoči medijski svobodi, na vmešavanje vlade v delovanje medijev pa so opozorili tudi na spletni tribuni, v razpravi s predstavniki različnih, tudi novinarskih organizacij. Med drugim je bilo slišati, da primanjkuje denarja za produkcijo kakovostnih medijskih vsebin, da potrebujemo medijsko zakonodajo, v katero je treba implementirati vse direktive, ki se dotikajo medijskega področja, kot so direktiva o avdiovizualnih medijskih storitvah, cpyright direktiva in direktiva o žvižgačih.
Razprava je tudi podlaga za oblikovanje nekaterih ključnih zahtev odločevalcem. Ena je sprememba predpisov, ki urejajo sestavo programskega sveta RTVS, so pred shodom sporočili iz protestniškega gibanja.
Neformalni vodja petkovih protestnikov Jaša Jenull je opozoril tudi na dogajanje v policiji in policiste pozval, naj ukrepajo, preden bo prepozno in bodo ostali brez sindikata. Ob tem je opozoril, da je predsednik Sindikata policistov Slovenije (SPS) Kristjan Mlekuš dobil opomin pred odpovedjo.
Shod tudi tokrat ni bil prijavljen, zato je policija protestnike opozorila, da je prepovedan.