Šivalne, likalne, prikrojevalne in druge stroje nekdanje Mure bodo poslali v Iran

STA, VČ
23.12.2020 11:08
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

Proizvodno opremo nekdanje Mure, ki joje  kupilo in nazadnje uporabljajo podjetje Arum, je stečajni upravitelj prodal iranskemu podjetju. 

Delavci so skupaj s poplačilom iz jamstvenega sklada in s poplačilom v novembru dobili poplačanih 87 odstotkov svojih terjatev. Za novembrsko poplačilo je stečajni upravitelj Aruma Igor Bončina namenil 200.000 evrov, približno toliko bo tudi za zadnje poplačilo. Finančna uprava, ki je imela hipoteko nad stroji, je po njihovi prodaji skupaj z obrestmi dobila dobrih 53.000 evrov.

Čeprav je julija lani ostalo brez dela 243 delavcev, stečaj Bončina ocenjuje kot manj zapletenega. V prvem mesecu so dokončali vsa nedokončana dela in izpolnili obveznosti do naročnikov, kar je bil za takratne razmere zelo zadovoljiv rezultat. Delavci so končali razmerje z delodajalcem v stečaju, stečajni upravitelj pa ni imel nobenih obveznosti, je pojasnil Bončina. Unovčili so skoraj vse dolžnikovo premoženje, kar ga je ostalo. Po knjigovodskih vrednostih je vredno okoli 30.000 evrov, seveda pa te vrednosti ne bodo dosegli, je dejal. 

Industrijsko opremo ter šivalne, likalne, prikrojevalne in druge stroje kot največji del premoženja stečajnega dolžnika je stečajni upravitelj na prvem zavezujočem zbiranju ponudb prodajal za 450.000 evrov. Irancem jo je prek ameriškega posrednika Eagle Global prodal za 210.000 evrov. Objavil je sicer več dražb, vendar zanimanja za tovrstno ponudbo v Evropi praktično ni bilo, za druge kupce pa je bil prevoz predrag. Zdaj opremo pakirajo za prevoz v zabojnikih do Kopra in potem po morju v Iran.

V stečajnem postopku je sicer najbolj odmevala prodaja treh Murinih blagovnih znamk, ki jih je za 3300 evrov kupilo podjetje Talent-Planet glasbenika Jana Plestenjaka. Stečajni upravitelj je zanje najprej pričakoval 75.000 evrov.
 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta