Največ tropskih noči, ko se najnižja temperatura ni spustila pod 20 stopinj Celzija, je bilo junija in julija v Kopru, kar 35. Sicer pa od dve do šest.
V termalnem pasu na vzhodu je bilo tropskih noči približno deset, v Jeruzalemu celo 14. Največ noči, ko se najnižja temperatura ni spustila pod 20 stopinj Celzija, pa je bilo poleg Kopra še v Vedrijanu v Goriških brdih, in sicer 23, so pri Agenciji RS za okolje (Arso) objavil na facebooku.
Tropske noči so zaznali tudi na meteoroloških postajah nad nadmorsko višino 900 metrov. Štiri so bile na Miklavžu na Gorjancih, dve na Lisci, po ena pa tudi na Krnu in Slavniku.
S plohami in nevihtami se je konec prejšnjega tedna prekinil tudi nov vročinski val. Po nižinah notranjosti je bil to že tretji oziroma četrti letos. Ponekod na Primorskem jih je bilo še nekaj več. V Vedrijanu na primer šest.
Enotne definicije za vročinski val ni, na Arsu pa uporabljajo tisto, ki je bila sprejeta na znanstvenem posvetu Slovenskega meteorološkega društva. V skladu z njo je vročinski val obdobje najmanj treh zaporednih dni s povprečno temperaturo nad izbrano mejo, ki je odvisna od podnebnega tipa. Za zmerno podnebje hribovitega sveta znaša meja 22 stopinj Celzija, za celinsko podnebje 24 in za omiljeno sredozemsko podnebje 25 stopinj Celzija.