"Če ukrepi ne delujejo, je treba ubrati drugačen pristop. Z zapiranjem dejavnosti še dodatno spodbujamo delo na črno, posledično pa je tudi vse več okužb," je dan pred posvetom na Brdu pri Kranju ponovil predsednik OZS Branko Meh in dodal, da bi bilo bolje odpreti dejavnosti in obrtnikom ter podjetnikom dovoliti opravljati svoje delo pod strogim nadzorom nad upoštevanjem zaščitnih ukrepov.
Obrtniki in podjetniki se zavedajo razmer v zdravstvu, a so prepričani, da jih je treba reševati drugače in ne na plečih malega gospodarstva. "Ob tem opozarjamo, da ne gre več zgolj za zdravstveno in gospodarsko krizo, temveč tudi za psihološko krizo," dodali.
Duševne stiske med obrtniki in podjetniki, ki zaposlujejo več kot 350.000 oseb, so po opozorilih OZS iz dneva v dan večje. "Prav tako stiske doživljajo zaposleni, saj številni živijo v strahu pred izgubo delovnega mesta, številni pa so zaradi kriznih razmer v malem gospodarstvu službo že izgubili," so dodali in izpostavili, da se je po zadnjih podatkih število brezposelnih novembra na letni ravni povečalo za 16 odstotkov.
"Malo gospodarstvo je hrbtenica slovenskega gospodarstva. Ne smemo dovoliti, da se hrbtenica zlomi, saj bodo posledice katastrofalne za celotno državo," je še posvaril Meh.