Pri Natureti so skupaj s slovenskimi čebelarji ustvarili prvo gorčico z gozdnim medom, ki sledi najvišjim standardom kulinarike - Delno mleta gorčica z gozdnim medom, ki jo je na svoje police v okviru projekta Moje znamke postavil Mercator.
Pri Natureti so skupaj s slovenskimi čebelarji ustvarili prvo gorčico z gozdnim medom, ki sledi najvišjim standardom kulinarike - Delno mleta gorčica z gozdnim medom, ki jo je na svoje police v okviru projekta Moje znamke postavil Mercator.V času razvijanja nove gorčice so se pri Natureti poglabljali v sorte medu in njihovo testiranje: “Ugotavljali smo, kateri se najboljše ohrani in harmonizira z okusom delno mlete gorčice. Tako je prišlo do ideje, da se povežemo akterji v naši regiji in skupaj proslavimo letošnji Svetovni dan čebel”.
Skupaj z Arboretumom Volčji potok so čebelam poklonili živi spomenik. Tako lahko obiskovalci že občudujejo živi spomenik čebelam in se hkrati seznanijo s pomembnimi dejstvi o njihovem obstoju. Vsaka tretja žlica hrane je namreč odvisna od opraševanja. Od tega čebele oprašujejo skoraj tri četrtine vseh rastlin, s katerimi proizvedemo 90 % svetovne hrane. So edini insekti, ki pridelujejo človeško hrano in jih lahko ljudje delno udomačimo.
Čebele z opraševanjem varujejo in skrbijo za ekosisteme, živalske ter rastlinske vrste in tako prispevajo h genetski ter biotski raznovrstnosti.
Med drugim so tudi močen pokazatelj razmer v okolju, na kar je opozarjal že Albert Einstein (1949): »Ko bo na svetu izumrla čebela, bo imel človek le še štiri leta življenja.«