V nekih drugih časih bi bile v teh dneh oči smučarske javnosti uprte v Maribor, pravzaprav na Pohorje, kjer bi neutrudni branikovci pripravljali teren za Zlato lisico. A ti časi se (verjetno) nikoli ne bodo vrnili, lisička je najprej ušla s Pohorja, po lanski jubilejni šestdeseti, ki je bila kot že mnoge pred njo v Kranjski Gori, pa je le malo verjetno, da se bo še kdaj vrnila. Slovenija je sicer ženski tekmi za svetovni pokal obdržala, kot kaže tudi dolgoročno, a v Kranjski Gori in ne v okviru blagovne znamke Zlata lisica.
Najboljše slalomistke in veleslalomistke bodo na strmini v Podkorenu nastopile prvi konec tedna v novem letu, 4. in 5. januarja, organizatorji pa so s strani Mednarodne smučarske zveze (FIS) dobili zeleno luč, da je snežna podlaga ustrezna. Proga je namreč prestala zahtevno in natančno kontrolo. Usoda tekmovanja se sicer glede na zimske razmere v Kranjski Gori in zaradi organizatorjev, ki so dovolj hitro začeli s pripravo snega, nikoli ni zdela vprašljiva. "Teren sem si pogledal od starta do cilja, kar nekajkrat sem zavrtal v sneg in moram reči, da nikoli nisem prišel do zemlje. Letos so veliko bolje pripravljeni, kot so bili v preteklih letih. Seveda sem jim dal zeleno luč. Verjamem, da bo tekma dobra, če bo še vreme, se obeta novo vrhunsko tekmovanje," je dejal snežni kontrolor FIS Jani Hladnik.
A čeprav je proga že zdaj relativno dobro pripravljena, jih v naslednjem tednu čaka še nekaj dela. Vodja tekmovanja Andrej Šporn pravi, da bodo progo še enkrat utrdili z vodo, saj da je na nekaterih delih nekoliko neenakomerna. "Pogovarjali smo se tudi okoli zaščite, da bo res vrhunsko poskrbljeno za varnost tekmovalk. Glavnina preparacije je pa res že za nami, letos smo sneg lahko začeli delati že sredi novembra," je povedal Šporn. Po uspešno opravljeni snežni kontroli je bil zadovoljen tudi Tomaž Šušteršič, generalni sekretar tekme svetovnega pokala za ženske v Kranjski Gori. "Kot organizatorji vsakič znova poudarimo, da smo veseli, da imamo to tekmo v Sloveniji, da je ostala tukaj, saj je to tekmovanje res pomembno za slovensko smučarijo. Kandidatov, ki bi takšno tekmo prevzeli, je namreč kar nekaj. Po srednjeročnem načrtu v Kranjski Gori oziroma v Sloveniji ostajata dve ženski in dve moški tekmi za svetovni pokal vsaj do leta 2034. To nas še posebej veseli," je dejal Šušteršič
Organizatorji so se veliko naučili tudi iz lanskih napak. "Teh nismo želeli ponavljati," pravi Šušteršič: "Zahvala gre ekipi, ki je v okviru tekmovalnega odbora pripravljala progo, upraviteljem žičnic in italijanski družbi TechnoAlpin, ki nas je opremila z dodatnimi snežnimi topovi, da smo lahko dobili to težko pričakovano potrditev." Prizorišče v Podkorenu dober teden pred uradnim začetkom že kaže resno podobo, manjkajo sicer še detajli, a za njih je še čas. Ugodna je tudi vremenska napoved, bogat bo spremljevalni program.