Liga prvakov: Inter v enajstih minutah odločil prvo tekmo polfinala proti mestnemu rivalu

STA, M.R.
10.05.2023 23:03

Inter je na prvi polfinalni nogometni tekmi evropske lige prvakov v gosteh premagal mestnega rivala Milan z 2:0.

Edin Džeko in Malick Thiaw
EPA

Mednarodni "Derby della Madonnina", kot na Apeninskem polotoku imenujejo tekme mestnih tekmecev iz Milana, se je končal z zmago izbrancev Simoneja Inzaghija.

Za trikratne zmagovalce lige prvakov iz 1964, 1965 in 2010 sta zadela Bošnjak Edin Džeko v osmi in Armenec Henrikh Mkhitaryan v enajsti minuti.

Hakan Calhanoglu
REUTERS

Torkova prva polfinalna tekma med Realom in Manchester Cityjem v Madridu se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Povratni tekmi bosta prihodnji teden. Italijanski polfinalni obračun bo 16. maja v Milanu, angleško-španski pa dan kasneje v Manchestru.

Zmagovalca polfinalne serije se bosta uvrstila v veliki finale, ki bo 10. junija v Istanbulu.