Slovenski golfistki Pia Babnik in Ana Belac sta končali daleč od medalj. Babnik je zadnji dan igrala udarec nad parom igrišča in zasedla 22. mesto, Ana Belac pa je ponovila 76 udarcev iz tretjega dne in je Pariz zapustila na 49. mestu. Dvajsetletna Ljubljančanka, ki je bila v igri za najvišja mesta po odlični drugi rundi s 66 udarci, je skupno zbrala 287 udarcev oziroma en pod parom igrišča (74, 66, 74, 73). Za bronasto medaljo je zaostala šest udarcev. Sedem let starejša Ana Belac iz Portoroža je v štirih dneh porabila 301 udarec (77, 72, 76, 76).
Nova olimpijska prvakinja je postala ena najboljših golfistk na svetu. Sedemindvajsetletna Lydia Ko iz Nove Zelandije (72, 67, 68, 71) se je v zgodovino golfa zapisala že kot najstnica. Pri sedemnajstih letih, devetih mesecih in devetih dneh je 2015 postala najmlajša številka ena v golfu tako med ženskimi kot moškimi. Pred tem je leta 2013 kot edina amaterska igralka v zgodovini dobila dva turnirja najmočnejše turneje na svetu LPGA, konec 2015 pa je postala še najmlajša zmagovalka majorja v zgodovini. Ameriška revija Time jo je že 2014 uvrstila med 100 najbolj vplivnih oseb na svetu.
Lydia Ko se je sicer rodila v Južni Koreji in se še kot dojenčica z družino preselila na Novo Zelandijo. Z golfom se je spoznala pri petih letih, prvo medijsko pozornost pa je dobila pri sedmih letih, ko je nastopila na amaterskem prvenstvu Nove Zelandije. Tako za drugouvrščeno 25-letni Esther Henseleit kot tri leta starejšo Lin Xiju sta olimpijski medalji največji uspeh v karieri. Nemka je doslej dvakrat zmagala na evropski turneji, Kitajka pa se lahko pohvali s tretjim mestom na majorju PGA Championship.
Branilka naslova iz Tokia in vodilna igralka na svetovni računalniški lestvici Američanka Nelly Korda si je 22. mesto delila s Pio Babnik.