Moto GP: Martin zmagovalec Le Mansa, Marquez drugi

STA, M.D.
12.05.2024 15:22

Naslednja dirka bo čez 14 dni v Barceloni.

Španec Jorge Martin (Pramac Ducati), vodilni v skupnem seštevku svetovnega motociklističnega prvenstva v elitnem razredu motoGP, je zmagovalec klasične dirke za VN Francije v Le Mansu. Martin je dosegel dvojček zmag, saj je bil prvi tudi na sobotnem sprintu. Tako kot v soboto je bil tudi danes na drugem mestu Marc Marquez (Gresini Ducati).

Martin je z novo zmago še utrdil prednost v seštevku sezone, zdaj ima 129 točk. Na skupno drugem mestu je branilec naslova Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) z 91, tretji pa Marc Marquez z 89 točkami.

Na današnji dirki je dolgo vodil Bagnaia, a ga je Martin šest krogov pred koncem prehitel in vodstva ni več spustil iz rok. Prav v zadnjem krogu pa je Bagnaio napadel še Marquez in se prebil na drugo stopničko, Bagnaia je končal na tretjem mestu.