Norvežan Forfang z rekordom skakalnice zmagal v Willingenu, peti Domen Prevc

STA, Gr.G.
03.02.2024 18:13

Peter Prevc, četrti po prvi seriji, je bil šele dvajseti, v finale se ni uvrstil vodilni v svetovnem pokalu Stefan Kraft.

Norvežan Johann Andre Forfang je z rekordom skakalnice (155,5 m) zmagal na tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalcev v nemškem Willingenu. Zbral je 252,7 točke in za kar 31 točk premagal Japonca Rjojuja Kobajašija (221,7), tretji je bil drugi Norvežan Kristoffer Eriksen Sundal (219,9). Peti je bil Domen Prevc (215,6).

Deseto mesto je zasedel Lovro Kos (206,4), Peter Prevc, četrti po prvi seriji, je bil šele 20. (191,9), Žak Mogel pa 25. (178,5).

V finale se ni uvrstil 47. Timi Zajc (59,3), kot tudi ne vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft, ki je končal na 39. mestu.