Olimpija v konferenčni ligi premagala Lask

STA, A.L.
24.10.2024 23:00

Nogometaši Olimpije so v drugem krogu glavnega dela konferenčne lige zabeležili prvo zmago.

Nik Erik Neubauer/dnevnik

V Ljubljani so z 2:0 (1:0) ugnali Lask iz Linza, s tem pa vknjižili prve točke v tekmovanju. Strelca golov sta bila Alejandro Blanco v 14. in Pedro Lucas v 81. minuti.

Olimpija je do zmage prišla s pametno in taktično zrelo igro. Posest je prepustila tekmecem, sama pa bila nevarna v protinapadih. Po enem izmed njih je dosegla prvi gol, drugega pa po prekinitvi. Nekajkrat se je izkazal tudi domači vratar Matevž Vidovšek, predvsem v polčasu je imel eno čudežno obrambo.

V naslednjem krogu bo Olimpija, ki je danes še dvakrat zadela okvir vrat, gostovala v Helsinkih, tekma bo 7. novembra.