Plavanje: Janja Šegel do prestižne zmage v Banjaluki, Katja Fain na stopničkah v Atenah

STA, M.D.
28.04.2024 19:35

Slovenski plavalci so konec tedna tekmovali na mitingih v Banjaluki in Atenah.

Aleš Fevžer

Najboljši izid je dosegla Janja Šegel z zmago na 200 m prosto v BiH, Katja Fain se je v isti disciplini uvrstila na stopničke v Atenah.

Miting v Banjaluki je bil v letu 2024 nekaj posebnega, saj je ob tradicionalnih plavalcih z bivšega jugoslovanskega prostora nastopila tudi širša ruska reprezentanca ter odlični posamezniki iz Italije in Nizozemske in drugod.

V ostri konkurenci je do edine slovenske zmage prišla Šegel, ki je prehitela vrsto ruskih tekmovalk, na 200 m prosto pa se ji je po dosežku 2:00,02 najbolj približala Dana Trofimova, ki je po močnem finišu zaostala osem desetink sekunde. Na 100 m hrbtno (1:02,17) je morala koroška olimpijka priznati premoč Nizozemki Lotte Hosper, ki jo je ugnala za pol sekunde. Druga je bila tudi na 200 m hrbtno. Na 100 m prosto je bila četrta.

Med potnicami na evropsko prvenstvo v Beogradu je Tara Vovk osvojila drugo mesto na 50 m prsno. Hana Sekuti je bila na 200 m delfin druga, na najkrajši 50-metrski razdalji pa tretja.

Nija Gerdej je bila tretja na 50 m hrbtno ter 100 in 200 m prsno. Drugo mesto je osvojila tudi Zara Podržavnik na 400 m prosto, Lena Fortuna je bila na 200 m delfin tretja.

V Grčiji je Katja Fain 200 m prosto zmogla v 2:00,47 minute in zasedla tretje mesto. Temu je dodala peti mesti na 400 m mešano in 200 m delfin. Na mitingu je nastopala tudi njena mlajša sestra Nika, ki je bila najboljša 18. na 100 m prosto (58,24).