Prvi slovenski tekvondoist olimpijskega sloga WTF, ki je nastopil na olimpijskih igrah, je bil Ljubljančan Marcel More. Leta 2000 je v Sydneyju tekmovanje končal po porazu v uvodnem dvoboju. Za njim so na olimpijskih igrah nastopili še Ivan Trajković leta 2012 v Londonu (11. mesto) in leta 2021 v Tokiu (5. mesto), Nuša Rajher v Londonu (9. mesto) in Franka Anić v Londonu (5. mesto). V Parizu bo slovenski tekvondo zastopal Vrhničan Patrik Divković, član TK Tempo Logatec.
Divković se je v otroških letih preizkušal kot smučarski skakalec, potem pa se je ogrel za tekvondo olimpijskega sloga. Prvi veliki uspeh je dosegel pri 17 letih v kanadskem Burnabayju, kjer je leta 2016 kot prvi slovenski tekvondoist olimpijskega sloga osvojil naslov mladinskega svetovnega prvaka. Tudi ko je začel tekmovati v članski kategoriji, je bil zelo uspešen; največji uspeh je bronasta kolajna, ki jo je osvojil maja leta 2022 v Manchestru v kategoriji do 87 kg.
Divković si je v težki kategoriji nastop na olimpijskem turnirju v Parizu zagotovil na kvalifikacijah marca letos v Sofiji. Imel je kanček sreče z žrebom in preskočil prvo borbo, nato pa je gladko odpravil Poljaka Adriana Wojtowiaka. Za pot v Pariz je padel še bronasti z zadnjega svetovnega prvenstva, Belorus Artsjom Plonis. Po olimpijski vozovnici za Pariz se je pod vodstvom trenerja, očeta Gorana, vneto pripravljal na olimpijski turnir, med drugim tudi v Nemčiji in na Madžarskem.
Ura resnice v Parizu v kategoriji nad 80 kg čaka našega 25-letnega borca v današnjem uvodnem dvoboju. Ob 11.45 se bo spopadel z Norvežanom Richardom Andreem Ordemannom, ki je bil zanj usoden v kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu 2021. "Na edini medsebojni tekmi me je premagal. Verjamem, da se mu lahko oddolžim za poraz. Sem dobro pripravljen in z optimizmom pričakujem dvoboj," je povedal Divković, ki se bo v primeru zmage predvidoma pomeril s Hrvatom Ivanom Šapino. "Sodi med borce, ki mi ne ustrezajo, a sem ga tudi že premagal," ne skriva optimizma trenutno najboljši slovenski tekvondoist.