Glede na visoko likvidnost v globalnem finančnem sistemu, glede na ležarine, negativne obrestne mere in pričakovano visoko gospodarsko rast v 2021 delniški trgi ostajajo zelo zanimivi.
Letos bomo priča višji globalni rasti, pandemija pa bo za seboj pustila višjo zadolženost v zasebnem sektorju in visoke proračunske deficite, kjer bo najpomembnejše to, da bodo države evrskega območja uredile svoje bilance tako, da ne bodo zavirale gospodarske rasti in da ne bomo znova prešli v obdobje zategovanja pasov, kot je to veljalo več let po finančni krizi 2008. Ob tem pa države ne smejo delati napak pri fiskalnih politikah. Načelo mora biti zdaj več učinkovitih fiskalnih politik in ne manj fiskalnih politik.
Zdaj že lahko potrdimo, da v svetovnem gospodarstvu hodimo po poti okrevanja v obliki črke V, pri čemer so zaradi narave zdravstvene krize velike razlike med panogami. V večini gospodarstev, še posebno v Evropi, se bo zaposlenost počasi vračala na predkrizne ravni, kar pomeni, da lahko stimulativne denarne politike pričakujemo še dalj časa. To je tudi zagotovilo za vlagatelje, da se v tem obdobju donosi na obveznice ne bodo kmalu povišali, kar bo še naprej povzročalo pozitivne cenovne pritiske na delniške tečaje, tako na domačem kot na globalnih delniških trgih. Donos na netvegane obveznice bo ostal negativen. Španiji je decembra prvič v zgodovini uspelo izdati desetletne obveznice s povprečno negativno donosnostjo.