Proti njim je med drugim posredovala s solzivcem, vodnim topom in pendreki, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Namestnik gruzijskega notranjega ministra Aleksander Darahvelice je danes sporočil, da je policija pridržala 63 protestnikov.
Med drugim so aretirali tudi predsednika največje opozicijske stranke Združeno narodno gibanje Levana Habeišvilija, ki je objavil fotografijo svojega obraza, polnega podplutb.
Policija je v torek zvečer nasilno posredovala proti protestnikom, ki so se zbrali pred parlamentom. Razmere so se umirile šele ponoči. Za danes so že napovedani novi protesti.
Visoki zunanjepolitični predstavnik EU Josep Borrell je bil danes kritičen do posredovanja policije proti mirnim protestnikom. "Gruzija je država kandidatka EU. Oblasti pozivam, naj zagotovijo pravico do mirnega zbiranja," je zapisal na družbenem omrežju X. "Uporaba sile za zatiranje protestov je nesprejemljiva," je dodal.
Vladajoča stranka Gruzijske sanje je ta mesec na presenečenje mnogih v parlamentarno proceduro ponovno vložila predlog zakona, katerega tarča bi bile po mnenju kritikov nevladne in medijske organizacije ter posamezni novinarji, ki prejemajo sredstva iz tujine.
Vlada je predlog zakona o tujih agentih želela sprejeti že marca lani, a je od namere odstopila po množičnih protestih.
Glede na prvotno različico iz lanskega leta je besedilo spremenjeno le v navedku, da se bodo morale skupine registrirati kot "organizacije, ki sledijo interesom tuje sile" in ne kot "agenti tujega vpliva". Razen tega vsi drugi deli ostajajo nespremenjeni.
Kritiki sicer očitajo vladajoči stranki, da državo vodi bližje k Rusiji in se oddaljuje od cilja pridružitve EU.