Japonsko je v prvi polovici leta obiskalo rekordnih nekaj manj kot 17,8 milijona tujih turistov, kar je v primerjavi s predkoronskim 2019 za okoli sedem odstotkov več. Največ obiskovalcev je bilo iz Južne Koreje, sledijo jim tisti s Kitajske. Množice turistov v deželo vzhajajočega sonca privablja tudi šibek jen. Prejšnji rekord števila tujih turistov je bil iz leta 2019, ko je Japonsko med januarjem in junijem obiskalo 16,6 milijona tujih turistov, je med tednom objavila japonska nacionalna turistična organizacija.
Letos so največ, 4,4 milijona turistov predstavljali Južnokorejci. Sledili so kitajski obiskovalci, ki jih je bilo približno tri milijone oz. petkrat toliko kot v enakem obdobju lani. Na tretjem mestu so bili Tajvanci, na četrtem pa Američani, je objavo povzela francoska tiskovna agencija AFP. Lani je Japonsko v celem letu obiskalo 25 milijonov turistov. Država si je sicer zadala cilj, da bo do leta 2030 na leto privabila 60 milijonov turistov, kar je približno še enkrat toliko, kot jih je Japonsko obiskalo v rekordnem letu 2019. Takrat so našteli blizu 31,9 milijona obiskovalcev.
Japonska nacionalna turistična organizacija je prepričana, da gre za uresničljiv cilj, saj je na Japonskem še veliko krajev, ki jih turisti še niso raziskali. Letos v državi pričakujejo 35 milijonov obiskovalcev. A kot piše AFP, so nekateri domačini siti nevzgojenih turističnih množic, ki kršijo bonton in se neprimerno vedejo. V mestu blizu gore Fuji so denimo maja oblasti na priljubljenem razglednem mestu namestile visoko črno mrežo, ki zastira pogled na goro, s čimer so želele zamejiti fotografiranje.
Omejitve so uvedli tudi na najbolj priljubljeni pohodniški poti na goro Fuji, in sicer vstopnina stane 2000 jenov (11,7 evra), število dnevnih obiskovalcev pa so omejili na 4000. V starodavni prestolnici Kjoto, mestu prežetem s tradicijo, kjer so se domačini pritoževali nad turisti, ki nadlegujejo znamenite gejše, pa so obiskovalcem prepovedali obisk nekaterih ulic. Župan mesta Himeji, ki je znano po istoimenskem gradu, je medtem dejal, da oblasti razmišljajo o štirikrat višjih vstopninah za tuje turiste v primerjavi z domačimi.