(VIDEO) Milorad Dodik je javno priznal, da lahko samo s klikom prisluškujejo ameriškemu veleposlaniku

M.R.
15.09.2022 11:39

Srbski član predsedstva BiH Milorad Dodik, ki je podvržen ameriškim sankcijam, je javno priznal, da lahko prisluškujejo ambasadorju ZDA v BiH.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Milorad Dodik
Reuters

"Zdaj tudi mi poslušamo njih, ne poslušajo samo oni nas. Vem, o čem govorijo. To ni bilo mogoče pred petimi ali šestimi leti. Nisi smel pomisliti, da prisluškuješ ameriškemu ambasadorju, zdaj pa ga le kliknemo in vemo, kaj počne," je v sredo govoril srbski predstavnik v predsedstvu BiH Milorad Dodik.

S tem je posredno priznal, da imajo obveščevalno-varnostne agencije Republike srbske možnost prisluškovanja ameriškemu veleposlaniku v BiH Michaelu Murphyju. Precej ironično pa se zdi dejstvo, da je Dodik, ki je to obelodanil na shodu svoje stranke Zveze neodvisnih socialdemokratov (SNSD), to govoril na dan srečanja notranjega ministra Republike srbske Dragana Lukača z Murphyjem. Lukač je sicer tudi član Dodikove stranke.

"Veleposlanik Murphy se je sestal z notranjim ministrom Republike Srbske Draganom Lukačem in načelnikom policije Republike srbske Sinišo Kostreševićem, s katerima je govoril o varnostnem položaju v Republiki srbski, vladavini prava in pomenu boja proti korupcije za prihodnost Republike srbske in celotne BiH," je ameriško veleposlaništvo sporočilo po srečanju.

Ob tem pa spletni portal Istraga.ba poudarja, da je Dodik podvržen sankcijam ameriških organov. Spletni portal Voice of America (VOA) je ravno v teh dneh navajal vir, da sta Dodik in njegova stranka skrivaj prejemala denar od ruskega oligarha Konstantina Malofejeva. Ta naj bi tako leta 2018 financiral njegovo predsedniško kampanjo. Kot še poroča VOA, ta primer kaže, da "Rusija ne izpolnjuje obljube o vlaganju v gospodarski razvoj Republike srbske, temveč namesto tega omogoča korupcijo vladajoče stranke in ustvarja neenake pogoje za opozicijske stranke".

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta